Piraci nad zalewem

Amatorzy zimowych kąpieli w przeręblu z Siemiatycz, Białegostoku, Ciechanowca, Uhowa, Białegostoku, Wasilkowa, Choroszczy, Augustowa, Niemojek, Supraśla, Lipska, Dąbrowy Białostockiej i oczywiście z Sokółki zameldowali się na VI Tłustej Niedzieli z Morsami i Pączkami, która odbyła się 11 lutego 2018 roku nad sokólskim zalewem. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmiało: „Przygoda z Piratami”.

Morsy z pączkami

Morsy przyjechały do Sokółki na zaproszenie głównego organizatora imprezy – Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej. Na liście organizatorów znaleźli się również: Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Współorganizatorem było Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku koło Szudziałowa.

Ostateczne przygotowania do zlotu rozpoczęły się dzień wcześniej. Grupa sokólskich morsów wspierana przez strażaków przystąpiła do wycinania ogromnych rozmiarów przerębla. Pracy było mnóstwo, bo panujące w ostatnim okresie mrozy skuły jezioro grubym lodem.

Trzeba było przygotować też dekorację sceny. W tym temacie morsy mogły liczyć na pomoc Adama Smólskiego – plastyka z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

W niedzielę przed południem nad sokólskie jezioro zaczęły nadciągać tłumy piratów i piratek. W sumie do Sokółki przyjechało ponad 200 morsów.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która wyraziła swój podziw dla wszystkich kąpiących się zimą w przeręblu. Hartu ciała i ducha pogratulował morsom Poseł Mieczysław Baszko. Następnie organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania VI Tłustej Niedzieli.

Później scenę opanowali piraci. Prowadząca imprezę Agnieszka Kozakiewicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury zarządziła pasowanie na pirata, którego dokonał Prezes Sokólskich Morsów Jan Charłan.

Był też czas na konkurencje: zamiatanie pokładu, w poszukiwaniu skarbu, siła kapitana Hook`a.

Wielki aplauz wywołał występ grupy sokólskich morsów w kubańskich rytmach. Tancerze ćwiczyli pod okiem Barbary Sawickiej, a twórcą choreografii był Bartosz Statkiewicz.

Po części sportowej morsy zrobiły pamiątkowe zdjęcie i rozpoczęły rozgrzewkę z Czarną Perłą. Wtedy nastąpił najbardziej oczekiwany moment imprezy, czyli wejście do wody i degustacja pączków w przeręblu.

Najbardziej marzną ci, którzy stoją na brzegu. Nam w wodzie jest ciepło – przekonywały morsy.

Po kąpieli na morsy czekał gorący posiłek w kuchni Pirata Martina i relaks w saunach – mokrej i suchej.

Każdy aktywny uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Sokólskie morsy dziękują wszystkim za wspólną zabawę!!!

Sponsorami VI Tłustej Niedzieli byli:

  • Metal Fach
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce
  • Brico Marche
  • „Karczma za płotem” Czarna Białostocka
  • Jaskółka
  • Eko Gril
  • Stacja Paliw SA-CHA S.C. w Sokółce

Specjalne podziękowania kierujemy do Tomasza Tomaszyckiego z Sokółki za udostępnienie rekwizytów.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content