Ferie w bibliotece, czyli wyjątkowa podróż z książką

W Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce trwają zajęcia pod wspólnym tytułem „Ferie w bibliotece”. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy przygotowali się do podróży w przygodę z literaturą i teatrem.

Ferie 2018

Przypomnienie wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” posłużyło jako inspiracja do wspólnej zabawy. Dzieci poznawały księgozbiór biblioteki i lektury przydatne na każdą, nawet najdalszą podróż, barwnymi książkami zapełniły wagoniki pociągu i ruszyły we wspólną podróż.

Drugi dzień ferii spędzono czytając wiersze J. Brzechwy, bawiąc się w małe formy teatralne na ich podstawie. Przejrzano wiersze J. Tuwima oraz Jana Brzechwy i dokonano wyboru tekstu, który posłużył za scenariusz małej inscenizacji teatralnej. Wspólnie przygotowano dekorację, symboliczne charakteryzacje postaci oraz przećwiczono swoje role.

Premiera małej sztuki odbyła się trzeciego dnia ferii, a dnia czwartego podjęto gości – trzy- i czterolatki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Starej Kamionce, z którymi bawiono się pod hasłem “Gimnastyka ciała i języka”. Było to pierwsze spotkanie z literkami alfabetu i przepyszna zabawa ruchowa, która spodobała się zarówno malcom, jaki dorosłym.

Piątego dnia ferii nadszedł czas na plastyczne zmagania. Pod kierunkiem bibliotekarki Marty Reszuty tworzono modele śnieżynek, nie tylko ucząc się kopiować wzory, ale i tworząc własne, niepowtarzalne modele. Był to wstęp do dnia szóstego ferii, ponieważ w czytelni oddziału wspólnie stworzona zostanie zimowa sceneria, która stanie się tłem późniejszej zabawy – balu przebierańców.

W siódmym dniu spotkań (30.01) uczestnicy ferii obchodzić będą święto Rogalika, w ósmym pobawią się w detektywów śledząc losy bohaterów literackich, a 1 lutego spotkają się z policjantką, by porozmawiać o bezpieczeństwie. 2 lutego odbędzie się wspólnie przygotowany i bardzo wyczekiwany bal na koniec ferii. Wszyscy liczą na wspaniałą zabawę i już teraz zapraszają chętnych do wspólnej zabawy.

W czasie ferii w Oddziale dla Dzieci panuje wyjątkowa atmosfera – przytulna i domowa. Jest to zasługa przychodzących tu dzieci, radosnych i pełnych pozytywnej energii oraz chętnych do wspólnych przedsięwzięć. Dzięki nim rezultaty działań przechodzą oczekiwania organizatorów, którzy dziękują Rodzicom i Dziadkom troszczącym się o to, by dzieci mogły skorzystać z zajęć, które potrwają jeszcze do 2 lutego i na które serdecznie zaprasza Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce wraz z Burmistrz Sokółki Panią Ewą Kulikowską.

Bibliotekarki
Jadwiga Słoma i Marta Wojewódzka-Szoda


Zobacz również

Skip to content