Ułani Krechowieccy w Sokółce

W niedzielę 28 stycznia 2018 roku sokółczanie mieli okazję spotkać się z uczestnikami I Zimowego Rajdu Konnego Szlakiem Powstań Narodowych, przygotowanym z okazji w 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Ułani Krechowieccy w Sokółce

Rajd zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki. Jeźdźcy wyruszyli w trasę 20 stycznia z Kobyłki i Wołomina. Zakończenie rajdu przewidziane jest 10 lutego. W sumie ułani mają do pokonania 700 kilometrów. W niedzielę 28 stycznia uczestnicy rajdu konnego – na zaproszenie Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej – zawitali do Sokółki. Wieczorem jeźdźcy pojawili się na placu przy kościele pw. św. Antoniego Padewskiego, aby przedstawić krótkie widowisko plenerowe.


– Zobaczycie Państwo zaaranżowany atak Kozaków na obozowisko powstańców – zapowiedział Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii Andrzej Michalik.

Przed rozpoczęciem widowiska poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru. W imieniu Burmistrza Ewy Kulikowskiej wiązankę złożył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content