Rozpoczęły się “Ferie w Mieście”

Rozpoczęły się długo oczekiwane ferie zimowe. Jedną z głównych atrakcji, tegorocznej zimowej przerwy od nauki, są półkolonie pod nazwą “Ferie w Mieście” organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ferie w mieście

Na zbiórce pierwszego stawiło się ponad 50 dzieci, które zostały podzielone na 4 grupy: pływacką, taneczną oraz dwie ogólno-sportowe. Po przywitaniu dzieci  z nowymi wychowawcami wszyscy razem przystąpili do zajęć integracyjnych. Gry zapoznawcze oraz zabawy pozwoliły nawiązać lepszy kontakt obozowiczów  między sobą oraz z opiekunami. Kolejnym punktem zajęć były pogadanki z funkcjonariuszami służb: Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Tematem zajęć były zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy.

Po zakończonym spotkaniu młodzież podzieliła się na wcześniej ustalone grupy i przystąpiła do zajęć tematycznych tj. tańca, zabaw na pływalni, jazdy na łyżwach, gier i zabaw w hali sportowej SP nr 1 w Sokółce. Na pływalni dzieci najchętniej korzystały z dmuchanego toru przeszkód, który jest nowością i na czas ferii wzbogaca ofertę atrakcji na basenie. W sali tanecznej królowała zumba, a sportowcy oddawali się łyżwiarskiemu szaleństwu oraz szalonym zabawom sportowym. W dniu jutrzejszym dzieci wyjeżdżają do Malawicz Dolnych gdzie spróbują swoich sił w narciarstwie biegowym, wezmą udział w kuligu oraz upieką kiełbaski przy ognisku. Na koniec dnia czekają ich jeszcze zajęcia tematyczne.

We wtorek dzieci odwiedziły Malawicze Dolne, gdzie mogły nauczyć się jazdy na nartach biegowych pod okiem trenera Piotra Zaręby. Zorganizowany został też kulig oraz ognisko, przy którym dzieci mogły upiec kiełbaski. W budynku szkoły podstawowej w Malawiczach dzieci mogły się ogrzać i nabrać sił na dalszą część zabaw. Po powrocie do Sokółki grupa taneczna udała się na zajęcia zumby, a pozostałe dzieci skorzystały z wodnych atrakcji na krytej pływalni.

W środę dzieci wezmą udział w lekcji z gry w bilard, a także w zajęciach tematycznych swoich grup.

Na bieżni Stadionu Miejskiego odbyły się również pierwsze otwarte zajęcia z narciarstwa biegowego. Pod opieką doświadczonego trenera Piotra Zaręby wszyscy chętni mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt, skorzystać z wyznaczonej trasy biegowej oraz porad trenera. Zajęcia będą się odbywać podczas ferii od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 16:00. Zapraszamy!

Krzysztof Zaniewski, OSiR


Zobacz również

Skip to content