Karnawałowy koncert z orkiestrą

Owacje na stojąco zgotowała widownia zgromadzona w kinie „Sokół” dla członków i kapelmistrza Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki. W niedzielę 21 stycznia 2018 roku odbył się IV Koncert Karnawałowy przygotowany przez młodych muzyków.

Orkiestra z Sokółki

Ci, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w sokólskim kinie, wysłuchali kilkunastu utworów w wykonaniu orkiestrantów.

-Życzymy Państwu wielu wrażeń muzycznych – powiedział kapelmistrz Leszek Szymczukiewicz.

-Właśnie udowodniliście, że orkiestra dęta może brzmieć jak porządna orkiestra symfoniczna – podkreślił po koncercie Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Pan Burmistrz pogratulował młodym ludziom talentu.

-Wasza orkiestra wraz z mażoretkami uświetnia wiele uroczystości i wydarzeń, które organizujemy w Sokółce. Bardzo wam za to dziękuję – dodał Adam Kowalczuk.

Na zakończenie Zastępca Burmistrza przekazał młodym orkiestrantom słodki upominek od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Miejska Orkiestra Dęta działa w Sokółce od 2011 roku. Od początku jej kapelmistrzem jest Leszek Szymczukiewicz. Z orkiestrą występują też mażoretki prowadzone przez nauczycielki Magdalenę Breńko i Katarzynę Reszutę.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content