Programowanie od podstaw w Malawiczach Dolnych

Od października 2017 r. do końca lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych bierze udział w projekcie ,,Programowanie od podstaw – rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego”.

Zdjęcie grupowe

Projekt jest realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania programowania i stworzenie warunków do wprowadzenia nauki programowania do klas 1-3 szkół podstawowych. W nowej podstawie programowej umiejętność programowania stanowi element powszechnego kształcenia. I już w klasach 1-3 szkoły podstawowej jest częścią edukacji informatycznej.

W projekcie ,,Programowanie od podstaw” bierze udział 27 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego. Deklarację udziału w projekcie podpisały 2 szkoły z naszej gminy – SP w Malawiczach Dolnych i SP nr 1 w Sokółce. W jego pierwszym etapie nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie programowania i nauki programowania. Teraz, w drugim etapie, odbywają się zajęcia z uczniami będące formą praktycznego szkolenia dla nauczycieli. Na potrzeby związane z realizacją projektu nasza szkoła otrzymała matę edukacyjną do kodowania wraz z dodatkowymi elementami wyposażenia. Użyczone zostały szkole tablety oraz roboty edukacyjne Photon do wykorzystania na zajęciach z uczniami.

Trzecioklasiści z Malawicz Dolnych z ogromną chęcią uczą się na dodatkowych zajęciach języka przyszłości – PROGRAMOWANIA!  A wszystko odbywa się w atrakcyjnej formie:

  • kodowanie na dywanie z wykorzystaniem maty edukacyjnej;
  • zajęcia na tabletach z aplikacją Scratch Junior;
  • spotkania z robotem edukacyjnym Photon;
  • zajęcia na komputerach z programem Scratch.

Ewa Ancypo, SP w Malawiczach Dolnych

Skip to content