Świątecznie w Starej Kamionce

Zdjęcie grupowe

Społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce bardzo aktywnie przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas warsztatów artystycznych najmłodsze dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego wraz z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne. Uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie zainspirowani zabawkami z wystawy Pana Marka Szyszki dekorowały drewniane choinki, które następnie zabrały na pamiątkę. Dzieci uczestniczyły też w spotkaniu w Bibliotece Publicznej Filia w Starej Kamionce przybliżającym polskie tradycje i zwyczaje świąteczne.

Drzwi sal lekcyjnych zdobiły kalendarze adwentowe wykonane we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Wszyscy chętni uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki – oczywiście głównie o tematyce bożonarodzeniowej. Zabawa miała formę konkursu – na najlepszych czekały Karnety Luzaka trzykrotnie „ratujące” od niezadowalających ocen.

Odświętny nastrój w szkole potęgowały zimowe dekoracje sal i korytarzy, pięknie ubrane choinki, zapach pierników pieczonych przez uczniów podczas warsztatów kulinarnych oraz dźwięki kolęd. Podsumowano konkursy plastyczne związane z symbolami Bożego Narodzenia.

Nie zabrakło również uroczystych spotkań opłatkowych – dla pracowników, klasowych rad rodziców i gości oraz dla uczniów i nauczycieli. Szkolni artyści z klas V-VI występujący w jasełkach zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami od Pani Burmistrz i zaproszonych na uroczystość gości. Tym samym przedstawieniem dzieci uświetniły spotkanie grona przyjaciół Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Cała społeczność szkolna życzy mieszkańcom Gminy Sokółka Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Katarzyna Rabiczko, SP w Starej Kamionce

Skip to content