I Wigilijne Mistrzostwa Akademii Sportów Umysłowych

Pan Mieczysław Baszko i zawodnicy

W niedzielę, 10 grudnia 2017 r. szachiści zrzeszeni w Akademii Sportów Umysłowych Sokółka walczyli w turnieju szachów szybkich o tytuł „Mistrza Akademii Sportów Umysłowych 2017”.

Do rywalizacji przystąpiło 18 szachistów, turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem gry 15 minut na całą partię dla jednego zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia klasy państwowej Józef Bochenko. I mistrzem ASU roku 2017, z wynikiem 6 pkt., został Krystian Burak – uczeń kl. III SP w Janowie.

I wicemistrzem – Cyryl Pac uczeń kl. II SP nr 1 Sokółka z wynikiem 5 pkt.
II wicemistrzem – Krzysztof Maliszewski – senior, z wynikiem 5 pkt.
Na dalszych miejscach czołowych w kolejności:
IV miejsce Weronika Supeł – ucz. kl. IV SP Janów, 5 pkt.
V miejsce Magdalena Wiszowata – ucz. kl. III SP nr 3 Sokółka, 4,5 pkt.
VI miejsce Stefan Maliszewski Stefan – ucz. kl. III SP Krynki, 4 pkt.

Po zakończonym turnieju szachiści, rodzice i zaproszeni znakomici goście usiedli do kolacji wigilijnej. Łamiąc się opłatkiem życzyli sobie radości, szczęścia, pomyślności w życiu, spełnienia marzeń i pragnień w nadchodzące święta oraz w Nowym 2018 Roku. Na stole były ryby, krokiety, pierogi, sałatki i rożnego rodzaju słodkości. Kolację rozpoczęły życzenia wygłoszone przez zaproszonych gości: Posła RP pana Mieczysława Baszko, Dyrektor SP nr 3 panią Annę Andrzejewską, przedstawiciela Burmistrza Sokółki panią Annę Żemojduk oraz  Dyrektor Biblioteki Publicznej panią Joannę Bienasz. Po kolacji wręczono prezenty świąteczne od Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Kapituła młodych szachistów ASU nadała tytuł ,,Przyjaciela Sportów Umysłowych”:
p. Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko – posłowi na Sejm RP
p. Piotrowi Rećko – Staroście Sokólskiemu
p. Ewie Kulikowskiej – Burmistrz Sokółki
p. Adamowi Kowalczukowi – z-cy Burmistrza Sokółki
p. Stanisławowi Fiedorowiczowi – Prezesowi Wodociągów w Białymstoku
p. Annie Andrzejewskiej – Dyrektor SP nr 3 w Sokółce
p. Joannie Bienasz – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce
p. Justynie Grabowicz – Dyrektor GOKSiT w Janowie
p. Jarosławowi Raczkowskiemu – nauczycielowi SP 3 w Sokółce.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z krótką (2 letnią) historią klubu, obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Oni sprawiają że inni… o Sokółce z szacunkiem się wyrażają”, przedstawiającą sylwetki osiągnięcia młodych szachistów, którzy rozsławiają nasze miasto w województwie i Polsce.

Głównym celem Wigilijnego spotkania Rodziny Szachowej ASU: była integracja sportowa naszego klubu, a także stworzenie atmosfery radości i motywowania do dalszej ciężkiej pracy w osiąganiu najwyższego podium. Wigilię przygotowali rodzice szachistów przy pomocy życzliwych osób. Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nasz klub w trudnych początkach organizacji działalności szkoleniowej.

Zarząd ASU Sokółka, Józef Bochenko

Skip to content