Radosne spotkanie opłatkowe na Przystanku Nadzieja

8 grudnia 2017 r. uczestnicy Przystanku Nadzieja wraz z wolontariuszami spotkali się przy stole nakrytym białym, lśniącym obrusem, zastawionym tradycyjnymi daniami i przy blasku choinki ustrojonej złotymi bombkami i różnobarwnymi, migocącymi lampkami.

Zdjęcie grupowe

Na stole zapalone świece z Caritasu i samodzielnie wykonane stroiki, z jedliny, orzechów i suszonych ziół. To wystarczyło, że wytworzył się świąteczny, ciepły nastrój. Pogłębiło go czytanie pięknej poezji (m.in. Cypriana K. Norwida i ks. Jana Twardowskiego) oraz fragmentów Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i pasterzach u żłóbka. Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia: zdrowia, pomyślności, pokoju i dobra. A potem spożywanie przepysznych potraw przygotowanych przez wolontariuszy. Był barszczyk z pasztecikami, ryba po grecku, sałatka śledziowa, kutia, smerfowe ciasto, przepięknie o tej porze roku pachnące mandarynki.

Kiedy już wszyscy nasycili się tymi dobrami, zgasło światło i przy blasku świec rozpoczęło się radosne, wzruszające kolędowanie. Okazało się, że niepotrzebny był komputer ani śpiewniki. Śpiewali wszyscy bez wyjątku piękne, znane od dziecka pieśni. O tym, że Bóg się rodzi, że niesie nam Miłość i Pokój, a my witamy Go wspólnie z radością i nadzieją. Były również prezenty. Każdy uczestnik spotkania otrzymał śliczną, upieczoną przez wolontariuszy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  piernikową choineczkę, ozdobioną goździkami i zapakowaną w celofanową paczuszkę. Ten prezencik zaniósł do swego domu, by podzielić się nim ze swoimi najbliższymi i pamiętać o grupie Przystanek Nadzieja podczas prawdziwej Wigilii, 24 grudnia.

Cieszymy się bardzo z tego, że wspólnie udało się nam przeżyć te radosne chwile, zapomnieć na moment o smutkach, kłopotach i samotności, być razem, cieszyć się i dzielić się tą radością z innymi.

Nasze spotkanie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc wolontariuszy, którzy wszystko przygotowali. Dziękujemy za dobroć i wrażliwość dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom, a także opiekunom, Paniom: Edycie Kondrat z Przedszkola nr 1, Lucynie Szymańskiej i Lucynie Śliżewskiej z Przedszkola nr 5 w Sokółce, Joannie Gejdel i Katarzynie Rabiczko ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Małgorzacie Nikonowicz i Joannie Wołyniec ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach  oraz Elżbiecie Szomko ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce.

Wszystkim mieszkańcom Ziemi Sokólskiej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia i pomyślności. Niech Bóg na nowo narodzi się w sercu każdego z nas, napełniając je Dobrem, Miłością i Nadzieją. I niech nas nigdy nie opuszcza. Wesołych Świąt!

Krystyna Stefanowicz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia “Barka”


Zobacz również

Skip to content