Dzień Pluszowego Misia w SP3

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia – jednej z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Dzieci z misiami

Ta pluszowa przytulanka nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa, kiedy to występowała w roli kompana zabaw, kumpla do podróży i zasypiania oraz powiernika sekretów. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, są jak najlepszy przyjaciel, a o urodzinach przyjaciela nie wolno zapomnieć.

Z tego też powodu 24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyło się Święto Pluszowego Niedźwiadka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ukochanymi zabawkami.

Spotkanie rozpoczęło się od misiowego powitania i kilku tanecznych pląsów. Następnie uczniowie z klasy III b opowiedzieli o historii tej niezwykłej zabawki, która ma już ponad 100 lat oraz przedstawili najbardziej znanych bajkowych i filmowych bohaterów: Kubusia Puchatka, Colargola, Usztaka, Padddingtona i Gumisia. Dzieci odwiedziły też wystawkę książek o niedźwiadkach przygotowanych przez panią Reginę Sawicką w bibliotece oraz poznały historię niedźwiedzia Wojtka, adoptowanego przez żołnierzy gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź ten brał udział w bitwie o Monte Cassino, a w jednostce nadano mu stopień kaprala.

Wszystkie klasy przygotowały swoim zabawkom prezenty: klasa pierwsza misiową kołysankę, klasa druga wierszyk, zaś klasy trzecie piosenkę i zagadki. Uroczystość była okazją do zakończenia i podsumowania szkolnej akcji Tydzień Czytania Bajek i Baśni, w których jak wiadomo misiaczki jakże często są głównymi bohaterami. Na koniec na dzieci czekała miła niespodzianka: degustacja największego przysmaku Kubusia Puchatka i nie tylko-miodku z kukurydzianymi chrupkami. Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy i  biblioteki.

SP3


Zobacz również

Skip to content