Ogólnopolski sprawdzian młodych pływaków

Na pływalni OSiR w Sokółce odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11-12 latków w ramach XIV Zawodów Pływackich pod patronatem Burmistrza Sokółki. W zawodach wzięło udział 233 zawodników reprezentujących 8 klubów z Podlasia i jeden z Białorusi. Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 17 medali: siedem złotych, sześć srebrnych i cztery brązowe.

Pływanie w Sokółce

Dla zawodników 11- i 12-letnich były to jedne z najważniejszych zawodów w ciągu roku z uwagi na ich zasięg ogólnopolski (z wyników zawodów regionalnych będą później tworzone listy ogólnopolskie). Wszyscy 11-latkowie rywalizowali na  dystansach 200m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Na tle rówieśników z całego regionu znakomicie spisali się zawodnicy UKS Omega Sokółka Iga Kuklicz, Oliwia Radel oraz Michał Miszkin. Iga dobyła dwa medale: brąz na 200m stylem zmiennym oraz srebro na 400m stylem dowolnym. Oliwia sięgnęła po srebro na dystansie 200m stylem zmiennym, była też czwarta na 400m stylem dowolnym. Michał Miszkin dwukrotnie lokował się okolicach 10. miejsca wśród chłopców. W tej samej kategorii wiekowej  Weronika Leosz oraz Oliwia Ignatowicz włączyły się w rywalizację w zawodach i ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. 12–latkowie obowiązkowo startowali na dystansach 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym. Zawodnicy Omegi: Oliwia Steć, Justyna Łopatecka i Daniel Mrozowicz plasowali się w połowie stawki wśród swoich rówieśników.

Pozostałe roczniki: 2008 i młodsi, 2007, 2004 i 2003, rywalizowały na dystansach sprinterskich we wszystkich stylach pływackich. W zmaganiach tych świetnie spisali się zawodnicy UKS Omega.

W kategorii wiekowej rocznik 2008 i młodsi znakomicie zaprezentował się  Sebastian Michałowski, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem  klasycznym. Swój pierwszy złoty medal zdobył również Jakub Ignatowicz na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2007 medale zdobyła Monika Malicka oraz Łukasz Biziuk. Monika sięgnęła po złoto na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brąz na 50m stylem dowolnym, zaś Łukasz był trzeci w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Swoje pierwsze zawody i rekordy życiowe w tym roczniku zaliczyła Amelia Kukisz.

W roczniku 2004 znakomicie spisała się Zuzanna Rogowicz , która zajęła dwukrotnie drugie miejsce na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym.

W najstarszej kategorii wiekowej rocznik 2003, zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Agnieszka Ancypo zwyciężając na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym (nowy rekord klubu). Udane starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, która zdobyła złoto na 50m stylem klasycznym i srebro na 50m stylem dowolnym. Na wysokim poziomie rywalizował Eryk Michałowski, który był trzeci na 50m stylem motylkowym oraz czwarty na 50m stylem grzbietowym. Eryk w obu wyścigach ustanowił nowe rekordy klubu. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Maja Garkowska, która sięgnęła po brąz na 50m stylem klasycznym.

UKS Omega

Skip to content