Zaproszenie na spotkanie

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu „Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji”, które odbędzie się 8 listopada 2017 r. (w środę) o godz. 12:00 w kinie „Sokół” w Sokółce.

Na spotkaniu zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna podsumowująca trzy spotkania, które odbyły się w ramach projektu, wykonana przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Zaprezentowany zostanie również tomik z wierszami znanych i debiutujących poetów sokólszczyzny. Zgromadzone zostały w nim wiersze poetów katolickich, prawosławnych, Tatarów, Romów i Żydów, którzy osobiście, bądź przez licealną młodzież, zapoznali gości ze swoją dotąd niepublikowaną twórczością.

Współorganizatorami projektu są: Biblioteka Publiczna w Sokółce, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce i Sokólski Ośrodek Kultury.

Projekt  ”Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji”- który jest naturalną kontynuacją poprzednich działań na rzecz wielokulturowości sokólszczyzny – został dofinansowany z programu Działaj Lokalnie X 2017,  współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(KB)


Zobacz również

Skip to content