Zaproszenie na wystawę fotografii Jarosława Sawonia

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii Jarosława Sawonia pt. “Nocne i dzienne zabawy obiektywem z gumowym przegubem”.

Wystawa Jarka Sawonia

To druga wystawa pana Jarosława w naszej bibliotece. Wcześniej prezentowane były portrety osób spotkanych na ulicach naszego miasta. Pan Jarosław jest człowiekiem z pasją, fotografowaniem zainteresował się jako nastolatek, w szkole średniej zaczął uczęszczać na kółko fotograficzne, jednak z czasem hobby zostało wyparte przez pracę i “dorosłe życie”. Do fotografowania wrócił po latach za sprawą przypadku. Uwiecznił pierwszą imprezę weselną, później kolejne. Zainteresował się również fotografią portretową. W konsekwencji tej fascynacji powstała wystawa przedstawiająca portrety mieszkańców Sokółki pt. “Znamy się z widzenia”. Z czasem zaczęły spływać propozycje współpracy. Naturalnym krokiem było więc przekształcenie pasji fotograficznej w pracę i stworzenie “mini studia”, które bez problemu można zabrać ze sobą na dowolną sesję.

Na podstawie prac pana Jarosława można zauważyć, że fotografowanie polega nie tylko na utrwaleniu obrazu, ale przede wszystkim zatrzymaniu radosnych chwil, uchwyceniu poruszających momentów i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia.

Wystawę można oglądać do końca listopada 2017 r. w godzinach pracy biblioteki, Os. Centrum 21.

(EK)


Zobacz również

Skip to content