Pomóżmy pogorzelcom z Polanek

Pożar strawił wszystko! Trzyosobowa rodzina z Polanek w gminie Sokółka straciła dach nad głową i dorobek całego życia.

Plakat

W sobotę 14 października 2017 r. zapraszamy na Koncert Charytatywny na rzecz pogorzelców. Od godziny 10 na placu pod kinem „Sokół” w Sokółce rozpoczną się koncerty i licytacje na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny. Kilkudziesięciu wolontariuszy oznaczonych identyfikatorami będzie zbierało datki do puszek. Staną oni w najbardziej uczęszczanych miejscach naszego miasta. Pamiętajcie, liczy się każdy wrzucony grosz! 

Do tego działania zgłosili się członkowie kół wolontariatu z sokólskich szkół: Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce.

Na naszej muzycznej scenie zaprezentują się doskonałe zespoły i wspaniali artyści. Jarek Rynkiewicz oraz Kapela Mundka, którzy nigdy nie odmawiają pomocy, młodzież ucząca się grać rocka w Rockalizacji, sokólskie kapele: Blackest, Projekcja oraz gościnnie, z Białegostoku: zespół Roki i Blue Mahoe. Od nich popłynie pozytywna, muzyczna energia.

Liczymy na to, że dużym powodzeniem cieszyć się będą sprzedawane, za przysłowiową złotówkę, ciasta i bigos. Tu darczyńców i sponsorów jest wielu. Sprzedażą tych produktów zajmą się członkinie klubu kobiet „Czarnodziejki” z Czarnej Wsi Kościelnej. Panie zorganizowały akcję w swojej miejscowości i tamtejszej szkole. Przywiozą też na sprzedaż piękne ozdoby wykonane własnoręcznie.

Wśród sponsorów, którzy pragną wspomóc pogorzelców są tacy, którzy ofiarują swoją pracę. Sokólska firma „Biuro Servis” poniosła koszt druku plakatów i wielu innych rzeczy. Także podczas koncertu,  można nabyć bon na zrobienie, w sokólskim studio „Cezar Art Tattoo”, tatuażu o zdecydowanie wyższej wartości niż cena wywoławcza.

Podczas koncertu ani wolontariusze, ani muzycy nie będą głodni i spragnieni. Dzięki ofiarności sponsorów będziemy ich częstować kanapkami, kawą, herbatą. Za wsparcie dziękujemy: Piekarnia Marwibog, Sklep mięsny Sadrol, Eko Gril Sokółka, Warzywniak Jerzy Kochanowicz.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły lokalne portale: sokolka.tv oraz isokolka.eu.

Organizacją koncertu zajął się Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Do współdziałania włączają się ludzie dobrej woli, o otwartych sercach i z poczuciem zrozumienia krzywdy, jaka spotkała rodzinę z Polanek. Dołącz do nas! Wesprzyj! Przyjdź!

(SOK)


Zobacz również

Skip to content