Bilardziści coraz bliżej baraży o I ligę

Drugoligowa drużyna Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka II w VII kolejce II Polskiej Ligi Bilardowej podejmowała na własnym terenie drużynę Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR III z Kętrzyna.

Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka II
Na zdjęciu drużyna Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka II, od lewej: Szymon Miroń, Tomasz Górski, Lech Piekarski – trener, Piotr Rygasiewicz, Zbigniew Kozioł).

W naszym zespole zagrali dwaj bardzo młodzi zawodnicy 8-letni Tomasz Górski i 12-letni Szymon Miroń oraz bardzo doświadczeni Piotr Rygasiewicz i Zbigniew Kozioł. Jak się okazało mieszanka młodości i doświadczenia do doskonała recepta na pokonanie drużyny z Kętrzyna. Nasi bilardziści tak w pierwszym jak i meczu rewanżowym zwyciężyli po 3:0 inkasując na swoje konto 6 dużych punktów.

Do zakończenia rozgrywek grupowych zostały zaledwie dwie kolejki. Na tą chwilę drużna Metal-Fach LP Sokółka II zajmuje drugie miejsce i traci zaledwie 3 punkty do lidera tabeli. Do baraży o I Ligę awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup. Z 12 zespołów grających w barażach 2 awansują do I Polskiej Ligi Bilardowej.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content