SkiTeam Sokółka na Nartorolkowych Mistrzostwach Polski

W Marklowicach woj. śląskie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. W zawodach wzięło udział blisko 300 najlepszych zawodników kraju, z kilkudziesięciu klubów narciarskich, startujących we wszystkich kategoriach wiekowych. W dwudniowych zmaganiach rywalizowano w strugach deszczu na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z długim podbiegiem i stromym zjazdem.

Mistrzostwa Polski w Marklowicach

W mistrzostwach wystartował 7-osobowy SkiTeam Sokółka, w skład którego weszły zawodniczki UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce. Nasze narciarki miały do pokonania dystans od 2 km do 6 km. Najlepszy 8 wynik w biegu na 2 km osiągnęła zawodniczka UKS Orliki w Starej Kamionce, Kasia Rećko (ubiegłoroczna brązowa medalistka MP) . W tym roku na pierwszym letnim obozie Kasia doznała złamania łopatki, i przez to 3 tygodnie miała bark w gipsie co uniemożliwiło jej uczestnictwo w drugim obozie kondycyjnym. Na tym samym dystansie Elę Łowczecką Start Malawicze po niefortunnym upadku sklasyfikowano na 12 miejscu.

Kolejną, liczną grupę narciarek stanowiły juniorki D czyli rocznik 2004 i 2005, które biegały na dystansie 2 km i 4 km. Bardzo dzielnie i ambitnie walczyły z góralkami nasze narciarki: Julia Zajczyk Start Malawicze – wywalczyła 13 pozycję, zaś jej klubowa koleżanka – Zuzia Czabatorowicz była 22 na blisko 35 startujących zawodniczek.

Natomiast juniorka C – czyli panie urodzone w latach 2002-2003 biegały na dystansie 4 i 6 kilometrów stylem dowolnym. Po zaciętej  rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec Start Malawicze zajęła dobrą 19 lokatę. Niewielką stratę do Natalki miała Kamila Rećko, która na metę dotarła jako 20, zaś Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) wywalczyła 23 lokatę.

Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów. Zawodniczki, rodzice oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękuje Burmistrzom Sokółki oraz Dyrektorowi OSiR w Sokółce za okazaną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich.

Kolejne zmagania sokólskich narciarek odbędą się 1 października 2017 r. w Siedlcach, gdzie będą walczyć o Mistrzostwo Mazowsza. Natomiast 8 października 2017 r. Sokółka będzie organizatorem Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w biegach na nartorolkach, na których w licznej obsadzie wystąpią nasze narciarki (szczegóły dot. zawodów wkrótce).

Piotr Zaręba – Trener SkiTeam Sokółka


Zobacz również

Skip to content