XIII Rodzinny Festyn Dobroczynny

23 września 2017 r. na placu przed Kinem „Sokół”, przy pięknej, słonecznej pogodzie kolejny raz bawiono się na Rodzinnym Festynie Dobroczynnym i Święcie Organizacji Pozarządowych.

Zdjęcie grupowe

Po raz pierwszy gościliśmy na Festynie Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Suchowoli, która realizuje z Fundacją SFL projekt z Programu „Działaj Lokalnie” pod tytułem „Muzyczne okno na świat”. Orkiestra przybyła w odpowiednim momencie – by odegrać tusz przy wręczaniu Honorowej Odznaki Województwa Podlaskiego – Pani Marii Talarczyk – Prezes Fundacji „SFL” przyznanej z okazji 25-lecia Fundacji „SFL”. Odznakę wręczyli W-ce Marszałek Wojewody Podlaskiego Bogdan Dyjuk i Pani Bożena Tomaszewska Z-ca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku. Oprócz Orkiestry Dętej z Suchowoli zaprezentowały się inne organizacje biorące udział w programie Działaj Lokalnie X 2017: piękny występ zespołu Nauczycielek ”Ad Rem” z Dąbrowy Białostockiej, które realizują projekt pod tytułem „Warsztaty wokalne Ad Rem”, Zespół Szudziałowianki realizujący projekt „Muzyka łączy pokolenia”.

Stoiska z własnoręcznie wykonanymi produktami wystawiło Koło Rękodzielnicze z Sokólskiego Ośrodka Kultury – realizujące projekt „Ogródek w mieście”. Stoisko z książkami wystawiła Biblioteka Publiczna z projektem „Z biblioteką można dużo i jeszcze więcej!”. Stoisko nauki gry w szachy reprezentował Wojciech Zajkowski z Ludowego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Orient Sokółka” realizujący projekt „Szachy- sport i rozrywka dla wszystkich-edycja 2017”. Stoisko z sałatkami Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku z projektem „Zielskie Babie Lato”.

Zabawy dla dzieci prowadzili Żeglarze z Klubu Żeglarskiego „Żagiel” w Sokółce – realizujący projekt „Wakacje z piratami”. Stypendyści częstowali swoimi wspaniałymi wypiekami i owocami, a Stowarzyszenie „Kładka” częstowała wyrobami z grilla ufundowanymi przez firmę Eko Grill w Sokółce.

Uroczystego wręczenia stypendiów na rok szkolny 2017/2018 dokonali Z-ca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, Przedstawiciel Fundacji The Pucilowski z Nowego Jorku Ewa Puciłowska, Prezes Zarządu Fundacji SFL – Maria Talarczyk.

Stypendium im. Mieczysława Baszko w kwocie po 1500 zł wręczyła córka Pana Posła Edyta Baszko-Giełda, a stypendium otrzymała Natalia Fiedorec uczennica Gim. nr 3 w Sokółce.

Stypendium im. Grażyny Sienkiewicz z Warszawy, w kwocie 1500zł z rąk Marii Talarczyk odebrali: Róża Asanowicz i Karol Bańkowski uczeń 4 klasy Zespołu Szkół Zawodowych. Gratulacje w związku z otrzymaniem stypendium ogólnopolskiej Agrafki ARFP ufundowanego przez Michała Kotta i Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz ze środków przekazywanych przez Fundację Agory, w kwocie 3000zł, odebrała- matka Adama Szymaka.

Łącznie na rok szkolny 2017/2018 Fundacja SFL przydzieliła z różnych źródeł 50 stypendiów na łączną wartość 115 000 zł  ze środków:

  • The Pucilowski Foundation –  20 stypendium
  • Stypendia Prymus ze środków Fundacji im. St. Batorego, UM w Sokółce i Fundacji SFL– 24 stypendia.
  • Fundacja Pomostowe ze środków Fundacji Edukacyjna Przedsiębiorczości – 2 stypendia.
  • Stypendia Imienne – 3 stypendia
  • Stypendium Fundacji Agory – Agrafka z rekomendacji Fundacji SFL– 1 stypendium

Zarząd Fundacji SFL składa serdeczne podziękowania wszystkim fundatorom stypendiów, jak również sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia Festynu:
Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
Fundacja im. St. Batorego
The Puciłowski Foundtaione
Burmistrz Sokółki
BGŻ BNP  Paribas
Bank Zachodni WBK
Chłodnia Eskimos
Eko Grill – Alfred Głuszyński
Metal Fach – Jacek Kucharewicz
Barbara Sawicka
Marta Wilczewska
Zakład Kosmetyczny Ella – Elżbieta Raube
Biuro  Serwis – Marcin Dylewski
Środowiskowy Dom Samopomocy
Piekarnie PSS Jaskółka, Marwibog, GS „Sch” Sokółka

Dziękujemy wszystkim, mieszkańcom Sokółki i okolic, którzy wzięli udział w Festynie i włożyli swój dar od serca od puszek. Suma tych datków wyniosła kwotę 1070 zł. Dziękujemy i zapraszamy za rok !

Zarząd Fundacji SFL


Zobacz również

Skip to content