Wspomnienie z wakacji LUKS Orient Sokółka

Zdjęcie z kolonii

Dwudziestu zawodników LUKS Orient Sokółka miało przyjemność spędzenia ostatniego tygodnia wakacji w gościnnym WOSiR Szelment na Suwalszczyźnie w ramach kolonii „Wakacyjne szachy 2017”.

Pięć dni obozu z dala od domu obfitowało w wiele atrakcji. Pierwszego dnia w drodze do ośrodka zahaczaliśmy o Wigierską Kolej Wąskotorową w Płocicznie. Wycieczka po Wigierskim Parku Narodowym była wprowadzeniem do poznawania walorów turystycznych Suwalszczyzny.

Ponadto obozowicze już na miejscu mieli okazję sprawdzenia sprawności fizycznej, gibkości kości na ściance wspinaczkowej, mega-atrakcyjnym parku linowym, a także sprawdzić celność oka i pewność ręki w grach z mini golfa i na strzałach paintball. Pogoda dopisała więc było trochę plażowania, kąpieli a dla najbardziej odważnych przejażdżki na nartach wodnych. Najpierw instruktaż i trening na sucho, następnie powalające starty na wodzie. Och. co to były za starty…J. Miłą niespodziankę ufundował nam gospodarz WOSIR Szelment – Paweł Żuk, w postaci wizyty Mistrza Olimpijskiego z Sapporo – Wojciecha Fortuny, który niezmiernie ciekawie opowiadał o ekspozycji poświęconej sportom zimowym „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”. Dzieci zmotywowane ciekawostkami, barwnie przedstawionymi przez Mistrza, ochoczo snuły swoje plany sportowe na przyszłość.

Oczywiście, podczas wypoczynku nie zabrakło szlifowania umiejętności szachowych. Codzienny trening pod okiem doświadczonego trenera Tomka Kozłowskiego zwieńczony szachowym turniejem był dobrym wprowadzeniem w nadchodzące obowiązki szkolno-treningowe. Obóz podsumowaliśmy wręczeniem upominków, choć największą niespodziankę i frajdę kończącą „Wakacyjne szachy 2017” sprawiła wizyta w Aquaparku w Suwałkach.
Dla większości dzieci był to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem, ale jak bardzo pouczający i pełen niezapomnianych wrażeń. Nowe wyzwanie podjęte przez LUKS Orient Sokółka w postaci zorganizowanego wypoczynku dla dzieci poza miejscem zamieszkania było strzałem w dziesiątkę! Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Anna Lisowska – kierownik obozu, Izabela Walijewska- wychowawca, Tomasz Kozłowski – wychowawca i trener.  Obozowiczom dziękujemy za mile spędzony czas i możliwość uczenia się od siebie nawzajem.

LUKS Orient Sokółka, Anna Lisowska
Zdjęcia: Anna Lisowska, Tomasz Kozłowski


Zobacz również

Skip to content