Sukcesy żeglarzy w Augustowie

W dniach 9-10 września 2017 r. na jeziorze Necko w Augustowie zostały rozegrane Mistrzostwa woj. podlaskiego w żeglarstwie w klasach: Optymist (28 zawodników), Laser (8), Windsurfing (7), oraz jachty kabinowe w kl. T-1, T-2 i T-3 (6 jachtów).

Żeglarze w Augustowie

Klub Żeglarski ŻAGIEL Sokółka był reprezentowany przez Antoniego Brzezińskiego, Ryszarda Bronowicza, Brunona Kiedę oraz Patrycję Urban, która gościnnie wystartowała jako załogantka jachtu z Augustowa ze sternikiem Piotrem Ossowskim.

W sobotę rozegrano cztery wyścigi, w niedzielę jeden. W sobotę wiatr rozwijał się od 1 do 3 w skali Beauforta, w niedzielę – 1. Nie obyło się bez wywrotek – zwłaszcza w klasie Laser, jednak młodzi żeglarze sprawnie sami stawiali łódki i kontynuowali regaty. Zdarzyło się też kilka kolizji, zazwyczaj podczas ścisku na starcie, w wyniku których najbardziej ucierpiały małe Optymisty.

Po zakończeniu pierwszego dnia regat odbyło się ognisko żeglarskie z bigosem, kiełbaskami pieczonymi i muzyką szantową.

Po rozegraniu pierwszego biegu w drugim dniu regat i podliczeniu punktów zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody w poszczególnych klasach. Nasza załoga w swojej klasie zajęła II miejsce. Pierwsze miejsce w klasie T-3 jako załogantka zajęła Patrycja Urban. Nagrody specjalne trafiły także do najmłodszych uczestników zawodów (kategoria wiekowa – do lat 9) .

Kolejne regaty – także w Augustowie – już w najbliższy weekend. AHOJ!