Rewelacyjne wyniki SkiTeamu w Warszawie

Zawody na nartorolkach

9 września 2017 r. na terenie Rolkostrady w Warszawie Wesołej rozegrano II Otwarte Mistrzostwa Warszawy w biegach na nartorolkach. W ramach zawodów rozegrano także zawody na nartorolkach terenowych, łyżworolkach oraz hulajnogach. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników w każdym wieku, od malucha do seniora pochodzących z Mazowsza, Podlasia oraz wielu innych zakątków Polski.

Zawodnicy biegający na nartorolkach dwukrotnie pokonywali dystans 1250 metrów, z podbiegiem około 50 metrowym o nachyleniu ok. 10%. Wynik końcowy był sumą dwóch biegów. Zawody rozgrywano stylem klasycznym i stylem dowolnym. W zmaganiach tych uczestniczyły narciarki SkiTeamu Sokółka (UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze) w 8-osobowym składzie: Natalia Fiedorec, Kamila Rećko, Julia Zajczyk, Ewa Rećko, Ela Łowczecka, Kasia Rećko, Zuzia Czabatorowicz i Magda Ignatowicz.

Niesamowity sukces osiągnęła Natalia Fiedorec – zawodniczka UKS Start Malawicze. Wygrała ona oba biegi: bieg stylem klasycznym oraz bieg stylem dowolnym a także pokonała wszystkie zawodniczki w kategorii generalnej Open w przedziale wiekowym 14-45 lat. Kamila Rećko zajęła 2 lokatę w swojej kategorii wiekowej a w klasyfikacji Open była czwarta. Niemniej rewelacyjny wynik osiągnęła Julka Zajczyk UKS Start Malawicze, która zdecydowanie, z dużą przewagą czasową, wygrała sprinty w kategorii szkół podstawowych. Natomiast w kategorii generalnej Open Julkę sklasyfikowano na 2 miejscu tuż za Natalką (strata 1 sekundy). Srebro przypadło Zuzi Czabatorowicz, brąz dla Eli Łowczeckiej. Tuż za podium stanęły z minimalną stratą: Magda Ignatowicz – 4, Ewa Rećko – 5, Kasia Rećko – 6. Zwycięzcy poszczególnych kategorii obdarowani zostali przez organizatora wartościowymi nagrodami.

Wszystkim startującym zawodniczkom należą się gromkie brawa za godne reprezentowanie Sokółki a pani Alicji Zaręba serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w transporcie na zawody.

Kolejnym wyzwaniem dla narciarek będzie walka o medale Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, które rozegrane będą w dniach 22-24 września 2017 r. w Marklowicach w woj. śląskim (o ile uda się zorganizować transport).

Piotr Zaręba
Trener narciarek

Skip to content