Witamy w szkole muzycznej!

O przyjęcie do tej placówki ubiegało się 66 osób. Ostatecznie uczniami Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce w roku szkolnym 2017/2018 zostało 48 osób. Nowa placówka została otwarta 4 września 2017 r. przez inicjatora jej powstania Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską.

Zdjęcie grupowe

-Uruchomiłam wszystkie swoje kontakty, żeby doprowadzić do powstania tej placówki. Kosztowało mnie to mnóstwo determinacji, ale najważniejsze jest to, że się udało i dzisiaj widzę przed sobą młode osoby, które rozpoczynają edukację w naszej Szkole Muzycznej – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. To właśnie ona była pomysłodawcą powołania Szkoły Muzycznej w Sokółce.

Pani Burmistrz podziękowała wszystkim osobom, jakie pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia. W tym gronie znaleźli się: Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko, Poseł Dariusz Piontkowski, Artur Zawisza, a także Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sokółce. Pani Burmistrz przygotowała również podziękowania dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

-Nareszcie mamy Szkołę Muzyczną w Sokółce. Życzę, aby jej wychowankowie rozsławiali nasze miasto i gminę – powiedział obecny na uroczystości Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko.

Poseł podziękował Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej za jej działania, które doprowadziły do powstania Samorządowej Szkoły Muzycznej, a tym samym stworzenia warunków do rozwoju wszechstronnych zainteresowań wśród uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Gratulacje odebrał także Dyrektor Szkoły Muzycznej w Sokółce Dariusz Jacek Drewnowski. Pan Dyrektor przedstawił zebranym kadrę pedagogiczną, a następnie zaprosił do wysłuchania prezentacji muzycznych, przygotowanych przez nauczycieli.

Na zakończenie uroczystości wszyscy jej uczestnicy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce (dawna siedziba Gimnazjum nr 1) przy ul. Mickiewicza. Placówka ma trzy oddziały: dwa w trybie 4-letnim i jeden w trybie 6-letnim. Zajęcia odbywają się popołudniami.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content