Zaproszenie na Święto Wsi

Baner z logówkami

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza na festyn pn. Święto Wsi – „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, który odbędzie się 10.09.2017r. w Sokolanach (gmina Sokółka) na placu za kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13.30-19.00.

Wydarzenie ma na celu zapoznanie uczestników festynu z potencjałem naszego regionu, dziedzictwem kulturowym i kulinarnym poprzez udział w warsztatach tańców tradycyjnych, degustację produktów od lokalnych wytwórców (w tym „kociołek cygański”, klinek dąbrowski, ser koryciński i ser suszony podlaski – wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), wysłuchanie i obejrzenie występów zespołów prezentujących repertuar ludowy oparty na pieśniach i przyśpiewkach z terenu Podlasia i regionalnej tradycji artystycznej. Odbędą się konkursy kulinarne i sportowe. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie towarzyszy Dożynkom gminno – parafilanym organizowanym przez Gminę Sokółka.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej www.ksow.pl.

KKK

Skip to content