Narodowe Czytanie „Wesela” w Sokółce

Narodowe Czytanie w Sokółce

2 września 2017 r. Burmistrz Sokółki, Biblioteka Publiczna w Sokółce oraz Sokólski Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców Sokółki do udziału w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Pierwotnie akcja miała się odbyć ma placu przed kinem Sokół, ale pogoda pokrzyżowała plany więc uczestnicy przenieśli się do wnętrza budynku.

Biblioteka już po raz piąty uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość wybitnych dzieł literatury narodowej, która odbywa się pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. W tym roku wydarzenie to uświetnił spektakl pt. „A kaz tyz ta Polska” w wykonaniu grupy teatralnej COŚ oraz koncert zespołu „Jemioła”. „Wesele” czytali przedstawiciele władz miasta i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dyrektorzy, bibliotekarze, młodzież, zaproszeni goście i chętni mieszkańcy miasta. Na gości czekał również wiejski stół (zasponsorowany przez Łukasza Ancypo – Karczma pod Sokołem), ludowa sceneria i wystawa na temat dramatu Wyspiańskiego.

Działanie zostało dofinansowane z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(KB)


Zobacz również

Skip to content