Promocja Sokółki w Ustrzykach Dolnych

Przez trzy dni mieszkańcy sokólskiej gminy gościli w Ustrzykach Dolnych. Wizyta w partnerskim mieście trwała od 28 do 30 lipca 2017 roku i była związana z udziałem w Karpackim Jarmarku Turystycznym.

Deklaracja o współpracy Sokółki i Ustrzyk Dolnych została podpisana w czerwcu 2016 roku przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza.

Grupa z Ustrzyk na czele z Burmistrzem Bartoszem Romowiczem oraz Zespołem „Bandanki” uczestniczyła w tegorocznych Dniach Sokółki. Podczas pobytu w naszym mieście miała okazję zobaczyć malownicze zakątki Sokólszczyzny i zwiedzić okoliczne zabytki. Teraz przyszedł czas na rewizytę.

Do Ustrzyk pojechała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Dębko, a także Zespół Regionalny Sokólskiego Ośrodka Kultury „Jemioła” wraz z kierownikiem Ewą Dębko, Zespół „Cygańskie Serca” z Igrył, przedstawiciele Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej z Bohonik wraz z Przewodniczącym Maciejem Szczęsnowiczem oraz wystawcy, którzy zabrali ze sobą produkty promujące Sokólszczyznę. Grupa z Sokółki zaprezentowała się podczas Karpackiego Jarmarku Turystycznego. Udział w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym poprzedziła wycieczka po Bieszczadach, zorganizowana przez Burmistrza Ustrzyk oraz Bieszczadzkie Centrum Promocji i Turystyki na czele z Dyrektorem, a jednocześnie przewodnikiem górskim Jackiem Łeszegą. Trasa wyprawy prowadziła przez Lesko i Zagórz, gdzie znajdują się ruiny klasztoru Karmelitów Bosych na wzgórzu Marymont. Sokółczanie byli też w Komańczy – miejscu internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Grupa zatrzymała się również w Cisnej i w Solinie. Po bieszczadzkich zabytkach i malowniczych zakątkach oprowadziła przewodniczka Elżbieta Słoboda. Całodzienna wycieczka zakończyła się przejażdżką bieszczadzkimi drezynami kolejowymi. W programie pobytu w Ustrzykach Dolnych znalazła się też piesza wyprawa w Bieszczady i wizyta w Muzeum Młynarstwa i Wsi.

Przez dwa dni sokółczanie uczestniczyli w Karpackim Jarmarku Turystycznym. Pod namiotem promocyjnym Gminy Sokółka można było spróbować tradycyjnych sękaczy z Rozedranki Starej, miodów z pasieki Bartnika Sokólskiego, tatarskich specjałów kulinarnych z Bohonik, wędlin z Lebiedzina. Na stoisku było też ręczne rękodzieło ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce.

Na scenie zaprezentowały się sokólskie zespoły – „Jemioła” oraz „Cygańskie Serca”. Ich występy nagrodzono gromkimi brawami.

W trakcie pobytu w Ustrzykach Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła również w uroczystym otwarciu ustrzyckiej Izby Regionalnej oraz w barwnym korowodzie, który przemaszerował spod kościoła pw. św. Józefa Robotnika do Parku pod Dębami, gdzie odbywał się Karpacki Jarmark Turystyczny.

(UM), Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content