Bawili się w teatr

Prawie 70 dzieci uczestniczyło w tegorocznej „Akcji Lato”, którą zorganizował Sokólski Ośrodek Kultury. Akcja trwała od 3 do 14 lipca.

Najmłodsi mieszkańcy Sokółki uczęszczali na prowadzone przez instruktorów SOK zajęcia plastyczne, muzealne, teatralne i filmowe. Tematem przewodnim tegorocznej akcji była zabawa w teatr. Dzieci miały możliwość poznać tajniki pracy aktora, reżysera i scenografa. Próbowały też swoich sił w etiudach teatralnych. Jedno z zadań polegało na przygotowaniu etiudy na temat polskich tradycji (m.in. scenka dotycząca obrzędu wesela). Zajęcia odbywały się w Kawiarni „Lira” oraz kinie „Sokół”.

14 lipca na zakończenie „Akcji Lato” dzieci zaprosiły swoich rodziców. Finał zorganizowano na placu przed kinem „Sokół”. Do wspólnej zabawy przyłączył się Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

„Akcję Lato” dofinansowano z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Już teraz Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na festyn „Pożegnanie wakacji”, który odbędzie się przed sokólskim kinem 1 września. Początek o godz. 17. W programie m.in. gry i zabawy z udziałem dzieci.

(UM), Fot.: D. Biziuk, Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content