Znakomite wyniki Agnieszki Ancypo w Warszawie

Agnieszka Ancypo

W dniach 23-24 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego w Pływaniu.

W zawodach, na 50 metrowym basenie ,,Park Wodny Warszawianka”, wzięło udział 230 pływaków z 44 klubów, głównie z województwa mazowieckiego. Rywalizacja odbywała się tylko w dwóch kategoriach wiekowych: junior młodszy (14-15 lat) oraz junior (16-17 lat). W mistrzostwach startowała krajowa czołówka pływaków z wyżej wymienionych roczników, w tym wielu aktualnych medalistów mistrzostw Polski juniorów.

W zawodach Sokółkę reprezentowała dwójka zawodników UKS Omega z rocznika 2003 – Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Pływacy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego aktywnie włączyli się w rywalizację i uzyskali świetne wyniki pomimo tego, że w swojej kategorii wiekowej walczyli z zawodnikami o rok starszymi.

Agnieszka Ancypo zaliczyła znakomity występ na 50m stylem dowolnym, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Warszawy i Mazowsza. Bardzo cieszy fakt, że poprawiła przy tym rekord klubu na tym dystansie. Dobrze wypadła też w rywalizacji na 100 m stylem motylkowym, zajmując piąte miejsce. Świetne występy zaliczył Eryk Michałowski, który dwukrotnie znalazł się w dziesiątce najlepszych żabkarzy w swojej kategorii wiekowej, zajmując bardzo dobre miejsca w wyścigach na 50m i 100m stylem klasycznym, ,,błysnął” też w wyścigu na 100m stylem motylkowym ustanawiając nowy rekord klubu.

Dla zawodników Omegi był to ostatni sprawdzian przed letnimi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 7-9 lipca 2017 r. w Olsztynie.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content