Warsztaty plastyczno-kulinarne w Geniuszach

Zajęciz w Gieniuszach

14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Geniuszach odbyły się warsztaty plastyczno-kulinarne. Przeprowadził je Pan Łukasz Radziszewski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wykonały prace plastyczne na temat swoich zainteresowań i marzeń. Posłużyły do tego różne rodzaje technik plastycznych (pastele, kredki woskowe, ołówkowe, mazaki). Uczniowie klas IV-VI malowali na szkle ornamenty kwiatowe, a każdy uczestnik warsztatów plastycznych przedstawił swoje dzieło na forum i omówił je z Panem Łukaszem. Część prac dzieci zabrały do domu, a pozostałe ozdabiają szkołę.

Zaproszony gość przekazał wiedzę o tym czym jest zakwas i nauka samodzielnego wypieku chleba. Nauczyciele wraz z uczniami mogli samodzielnie sprawdzić się w roli piekarzy. Mimo dużej ilości chętnych nie zabrakło mąki i akcesoriów do wyrobu pieczywa. A oto jak sam prowadzący wypowiedział się o warsztatach: „Spędziliśmy wspólnie dzień, który zostanie na długo w mojej pamięci. Mam nadzieję, że udało mi się przekazać coś dobrego dla tych świetnych, młodych ludzi. Mówiłem już o tym, ale z pewnych względów warto też o tym napisać – uczniowie szkoły są niezwykle wrażliwi. To jak mówią i wyrażają emocje jest wyjątkowe. Z perspektywy plastyka – mam wrażenie, że jest tu kilka prawdziwie utalentowanych dzieci. Wszystkim uczniom życzę jak najlepiej. Nauczyciele, Pani Dyrektor – jesteście wspaniałymi ludźmi, którzy powinni być regularnie doceniani i podawani za przykład. Rzadko można zobaczyć tyle serca i zaangażowania w pracę wychowawczą”.

Pan Łukasz Radziszewski pracuje obecnie nad publikacją oraz mapą posiadaczy zakwasu, która tworzy już nową, osobliwą społeczność, do której również dołączyła szkoła w Geniuszach z czego jest bardzo dumna.

Całe spotkanie zostało sponsorowane z funduszy pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku  w ramach projektu „O zakwasie”.

Joanna Wołyniec, SP Geniusze


Zobacz również

Skip to content