Sokółka miała swoje święto

Bayer Full w Sokółce

Rozpoczęły się w piątek 9 czerwca, a zakończyły we wtorek 13 czerwca. Program tegorocznych Dni Sokółki wypełniły liczne atrakcje. Były zawody sportowe, występy sceniczne, koncerty, piknik rodzinny. Przed publicznością zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” z miasta partnerskiego Sokółki – Ustrzyk Dolnych. Koncerty gwiazd – zespołów Milano i Bayer Full obejrzało kilka tysięcy osób.

Organizatorem Dni Miasta była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Współorganizatorzy to: Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Program tegorocznych Dni Sokółki zainaugurowały zawody sportowe „Olimpijka klas I-III”, które rozegrano w miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym. Tego dnia nad zalewem odbyły się również zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza Sokółki.

W sobotę nad zalewem spotkali się uczestnicy zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Sokółki, a także międzyzakładowego turnieju siatkówki plażowej. Z kolei w Zespole Szkół Integracyjnych rozegrano turniej tenisa stołowego w kategorii młodzieżowej o Puchar Burmistrza Sokółki. Od godz. 13 nad zalewem świętowano jubileusz 45-lecia Firmy INWIDO PRODUCTION, czyli dawnej Sokółka Okna i Drzwi. W zorganizowanym z tej okazji pikniku rodzinnym uczestniczyli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Grupę INWIDO reprezentowali: Prezes Zarządu INWIDO Production S.A. Przemysław Pruszyński oraz Prezes Zarządu INWIDO Polska S.A. Paweł Bielak.

-Gratuluję Państwa Firmie wspaniałego jubileuszu. Życzę Zarządowi i wszystkim Pracownikom dalszego, równie dynamicznego rozwoju Państwa przedsiębiorstwa oraz wielu sukcesów – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Pani Burmistrz przekazała na ręce Prezesów pamiątkowe grawertony. Wszyscy uczestnicy pikniku rodzinnego zostali zaproszeni na tort jubileuszowy INWIDO. Każdy mógł także spróbować dania, jakie serwowano z wielkiej patelni. Były też gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce i konkursy z udziałem dorosłej publiczności. Wieczorem na scenie zaprezentowali się: laureatka eLowizji 2017 Wiktoria Skumbin, zespół Deenim, Projekcja, FBI Blues Band oraz „Tioskow i Przyjaciele”.

W sobotnim pikniku nad zalewem wzięła udział 45-osobowa grupa z Ustrzyk Dolnych, która przyjechała na Dni Miasta na zaproszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Ustrzyki Dolne to partnerskie miasto Sokółki od 2016 roku

W niedzielę przed południem w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce rozegrano turniej tenisa stołowego w kategorii open o Puchar Burmistrza Sokółki. Na stadionie odbyły się zawody „Wyciskanie sztangi leżąc” o Puchar Burmistrza Sokółki. To właśnie stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji był główną areną, na której zorganizowano niedzielne atrakcje w ramach obchodów Dni Miasta. Wśród namiotów rozstawionych wokół bieżni był namiot, pod którym swoje rękodzieło prezentowała delegacja z Ustrzyk Dolnych.

Niedzielny program artystyczny otworzył występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki wraz z mażoretkami. Po tej prezentacji odbyło się wręczenie certyfikatów Programu „Działaj Lokalnie X” przez Prezesa Zarządu Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny Marię Talarczyk oraz Zastępcę Burmistrza Sokółki Adama Kowalczuka. Na scenie rozstrzygnięto następnie konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej. Jego zwyciężczynią została Monika Bakun z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Po tej części przyszedł czas na występy dzieci i młodzieży z sokólskich szkół i przedszkoli. Przed publicznością zaprezentowali się wychowankowie: Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Przedszkola nr 2 i nr 4 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Janowszczyźnie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Na scenie popis taneczny dała grupa ze Studia Tańca „Kadryl”.

Do najmłodszych uczestników Dni Sokółki był adresowany koncert „Tik Tak i Fasolki”.

Gromkie brawa za swój występ otrzymał Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych. Młodzi artyści zaprosili do wspólnego tańca Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską, Burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza, Posła na Sejm RP Mieczysława Kazimierza Baszko, Zastępcę Burmistrza Sokółki Adama Kowalczuka, Dyrektora Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniewa Dębko.

-Cieszę się, że uświetniliście obchody Dni Sokółki. To był piękny występ – powiedziała do członków zespołu „Bandanki” Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się też widowisko „Karawana Bez Granic” w ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku z udziałem artystów z Brazylii, Burkina Faso, Belgii, Francji, Izraela i Polski.

W towarzyskim meczu piłki nożnej triumfowała drużyna INWIDO. Zawodnicy drużyny „Reszty Świata” musieli zadowolić się drugim miejscem.

W  niedzielny wieczór na scenie wystąpiła grupa Dom Latających Tancerzy z pokazami tanecznymi. Po nich rozpoczęły się koncerty gwiazd: Milano i Bayer Full, przy muzyce których bawiły się tłumy sokółczan. Przed północą niebo na stadionem rozświetlił pokaz fajerwerków.

We wtorek 13 czerwca w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego została odprawiona msza w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Sokółka. Podczas nabożeństwa poświęcono Chleb Świętego Antoniego.

Sponsorzy Dni Sokółki 2017:

 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Sokółce
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z o.o. w Sokółce
 • INWIDO PRODUCTION S.A.
 • Barter S.A. Terminal w Sokółce
 • Idealan Sp. z o.o. w Sokółce
 • Zakład Wyrobów Gumowych GENES Sp. z o.o. Sp. k. w Sokółce
 • Bank Spółdzielczy w Sokółce
 • P.H. „U Matczaka” w Sokółce
 • Pośrednictwo Finansowe Elżbieta Zabłocka Sokółka
 • Krosbi Sp. z o.o. Brico Marche Sokółka
 • Krespol Sp. z o.o. w Sokółce
 • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sokółce
 • Pizzeria Peperoni Sokółka
 • Jaskółka Sp. z o.o. w Sokółce
 • Sala Bankietowa i Pokoje Gościnne Kalinowski Sokółka
 • Biuro Serwis Marcin Dylewski Sokółka
 • Eko-Gril Sokółka
 • Polski Dom Rodzinny Serce Sokółka

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM!!!

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content