Menu / szukaj

Olimpijka szkół podstawowych

9 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się XIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” o Puchar Burmistrza Sokółki.

Zwycięzcy Olimpijki 2017

W zawodach, które rozpoczynały Dni Sokółki 2017, wzięło udział 110 młodych sportowców z klas I-III szkół podstawowych naszego miasta oraz Janowszczyzny, Bogusz i Kamionki Starej. Turniej rozpoczęli pani dyrektor ZSO Anna Andrzejewska oraz Burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk, życząc wszystkim wspaniałych, sportowych wrażeń oraz rywalizacji fair play. Warto przypomnieć, że „Olimpijka” narodziła się trzynaście lat temu właśnie w szkole na Osiedlu Zielonym z inicjatywy ówczesnego nauczyciela tej placówki pana Adama Kowalczuka oraz nauczycieli klas początkowych.

Przed rozpoczęciem zmagań odbyły się występy dziewczynek z grupy tanecznej „Rytm”, przygotowane przez panie Barbarę Chancewicz i Dorotę Kamińską oraz cheerleaderek „Crazy frogg” trenujących pod okiem pani Elżbiety Król.

Nad poprawnością wykonywania poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie: Andrzej Ignatowicz (sędzia główny), Radosław Kacunel oraz Stanisław Polewko.

Wyniki olimpiady przedstawiają się następująco:
Klasy pierwsze:
I miejsce: drużyna SP 3 w Sokółce
II miejsce: drużyna SP 2 w Sokółce
III miejsce: drużyna SP 1 w Sokółce
IV miejsce: drużyna SP w Boguszach
Klasy drugie:
I miejsce: drużyna SP 1 w Sokółce
II miejsce: drużyna SP 3 w Sokółce
III miejsce: SP 2 w Sokółce
IV miejsce: drużyna SP w Starej Kamionce
V miejsce: drużyna SP w Janowszczyźnie
Klasy trzecie:
I miejsce: drużyna SP 3 w Sokółce
II miejsce: drużyna SP 1 w Sokółce
III miejsce: drużyna SP w Boguszach
IV miejsce: drużyna SP 2 w Sokółce
V miejsce: drużyna SP w Janowszczyźnie

Puchary i dyplomy wręczone przez pana burmistrza oraz słodki poczęstunek zakończyły dzisiejsze spotkanie. Miła atmosfera, uczciwa rywalizacja i pozytywne sportowe emocje sprawiły, że turniej na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Zofia Kowalczuk