Harcerze z Sokółki na zlocie skautów InterCamp 2017

W dniach 2-5 czerwca 2017 r. harcerze z Sokółki wzięli udział w międzynarodowym zlocie skautów InterCamp w Warendorf w Niemczech. Byli częścią polskiego kontyngentu, a oprócz ich swoje reprezentacje mieli skauci z Belgii, Holandii, Czech, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy i Słowacji. Łącznie na zlocie było 3471 osób.

Zdjęcie grupowe

Podczas zlotu harcerze wzięli udział m.in. w grze miejskiej po Warendorf. Zwiedzając miasto w międzynarodowych patrolach, mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące jego historii oraz zintegrować się w grupach. Nie ominęła ich również wędrówka po okolicznych lasach, a także Food Festival, podczas którego mogli poczęstować skautów naszym lokalnym polskim jedzeniem oraz spróbować ich specjałów.

Całość dopełniły ceremonie otwarcia i zamknięcia imprezy. Niesamowita atmosfera i zawarte przyjaźnie uczyniły ten wyjazd niezapomnianym.

Harcerze dziękują Burmistrz Sokółki Pani Ewie Kulikowskiej za wsparcie w organizacji wyjazdu i umożliwienie przeżycia tej wspaniałej przygody!

1 Sokólska Drużyna Harcerska „Atma”
im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”

Skip to content