Oj działo się! Noc Bibliotek w Sokółce

Oj działo się! Tylko takim wyrażeniem można określić tegoroczną Noc Bibliotek w Sokółce. 3 czerwca 2017 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Noc Bibliotek 2017

Warto było zarezerwować sobie sobotnie popołudnie i wieczór by uczestniczyć w imprezie, która przebiegała pod hasłem Książki, wiedźmy, czarodzieje – wyobraźnio dzisiaj rządź!

Na skwerze przed biblioteką czarownice-bibliotekarki starały się zaczarować wszystkich zebranych, pokazać magię czytania, poprzez dostarczenie licznych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy mogli poznać bibliotekę od trochę innej strony. Akcję rozpoczęliśmy promocją piosenki pt. „Twoja biblioteka”, która powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka. Utwór ma na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa poprzez śpiew, pokazywanie jak fajne i ważne jest czytanie. Na scenie wystąpił także iluzjonista Łukasz Grant, którego magiczne sztuczki zachwyciły publiczność w każdym wieku.

Z Różanegostoku przybyła grupa Cyrkplozja z animowanym, barwnym przedstawieniem z elementami sztuki cyrkowej oraz z pokazem fire show, który wywołał olbrzymi aplauz publiczności. Nikt nie mógł wieczorem w sobotę się nudzić. Okrzyki radości nieustająco dobiegały z  dmuchanej zjeżdżalni, udostępnionej przez PaintBall Wołkusze. Tłumnie oblegana była również maszyna z darmowym popcornem wystawiona przez Salę Zabaw dla Dzieci Odjazdowo. Bajkowe malowanie dziecięcych buziek zapewniły: Pani  Elżbieta Rapiej,  Panie z Odjazdowa oraz Edyta Wiśniewska z Sokólskiego Ośrodka Kultury, paznokcie małych dam malował Salon Piękności Ella, natomiast fryzury kobietek i kobiet ozdabiały bibliotekarki-czarownice.
Najbardziej aktywne dzieci miały możliwość wzięcia udziału w  szalonych zabawach z animatorką Moniką Błażuk, która zabrała je w tęczowy świat wyobraźni. Liczne i atrakcyjne zabawy z chustą animacyjną nie pozwoliły animatorce na chwilę wytchnienia.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa powieści fantasy oraz wystawa fotografii pt. „Wszystko co kocham” Ewy Bieszczad.

Zmęczone maluchy mogły odpocząć na kocykach wśród wielu książeczek i malowanek. Nad ich głowami powiewały zawieszone na drzewie obwoluty najpopularniejszych bajek. Tuż obok znajdowało się wyjątkowe miejsce ph. „Zostań wiedźmą i zrób zdjęcie”. Przygotowane tam rekwizyty pozwalały przeistoczyć się w czarownicę latającą na miotle. Ci, którzy zgłodnieli, mogli posilić się pysznym bigosem serwowanym przez czarownice z kociołka wiedźmy.

W Nocy Bibliotek uczestniczyła również Pani Burmistrz Ewa Kulikowska, która aktywnie włączyła się w głośne czytanie dzieciom oraz wspólne kolorowanie malowanek. WOSiR Szelment sprawił miłą niespodziankę podarowując 3 vouchery, które zostały rozlosowane wśród uczestników Nocy Biblibliotek.

O 20.30 rozpoczęło się spotkanie z pisarką Joanną Żamejć, która promowała swoją powieść pod tytułem Nawrócenie wiedźmy. Zgromadzeni goście oprócz wysłuchania historii powstania książki, mieli okazję zadawać pytania, kupić powieść oraz skosztować razem z autorką pysznego tortu zasponsorowanego przez Piekarnię PSS Jaskółka. Kulminacyjnym punktem  Nocy Bibliotek był bezpłatny nocny seans filmowy „Łowca Czarownic”w sokólskim kinie.

Za nagłośnienie imprezy dziękujemy Sokólskiemu Ośrodkowi Kultury, natomiast za dokumentację fotograficzną Jarosławowi Sawoń i grupie Urban Exploration Sokółka .

W imieniu bibliotekarzy i gości uczestniczących w Nocy Bibliotek składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności naszym partnerom i sponsorom za wsparcie:
· Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce
· Bank Spółdzielczy w Sokółce
· Marcin Piasecki – Steeler
· Stanisław Sulima – „Eskimos S.A.”
· Odjazdowo Sala Zabaw dla Dzieci
· Agnieszka Nelke – Kancelaria Notarialna
· Marcin Dylewski – Biuro Serwis
· Wiesław Minkiewicz – „Konsul -Bud”
· Jan Lis – Polski Dom Rodzinny „Serce”
· Henryk Mosiejko –Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowego „Kolorowy Dom”
· Adam Kozłowski – „Servire”
· Piotr Grzegorz Maliszewski – „Nowy Dom”
· Joanna Bruzgo – „Make Up Artist”
· Karol Klimowicz – Ateliers Klimowicz
· Edyta Horosz – “Romeo”
· Alina I Krzysztof Matczak – “U Matczaka”
· Sokólski Ośrodek Kultury
· Mariusz Woronowicz – „Kaweta”
· Pizza Bistro Peperoni
· Piekarnia PSS Jaskółka w Sokółce
· Elżbieta Raube-Gawrysiuk – Salon Piękności „Ella”
· Katarzyna Sawicka – Salon Kosmetyczny „Nefretete”
· Izabela Parchanowicz – „Inspiracja”
· Andrzej Halicki – Kancelaria Notarialna
· Jolanta Głódź-Bielawska – kwiaciarnia „Venus”
· Marzanna Abramowicz – księgarnia „A Kuku”

Tegoroczna Noc Bibliotek dofinansowana została przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

(KB)


Zobacz również

Skip to content