Majowy weekend z siatkówką

W dniach 27-28 maja 2017 r. na boiskach do siatkówki plażowej nad Zalewem Sokólskim odbyła się XI edycja turnieju „Majówka z siatkówką”.

Zdjęcie grupowe

W tym roku organizatorzy przeprowadzili majówkę w 3 kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz chłopców z rocznika 2001 i młodszych. W słoneczną pogodę gra na piaszczystych boiskach była wyjątkowo trudna, wymagała dużej wytrzymałości i odporności.

W sobotę od godziny 9:00 rywalizację rozpoczęli młodzi siatkarze. Do rozgrywek w tej kategorii zgłosiło się 9 zespołów. Turniej rozegrano systemem „brazylijskim” czyli druga porażka eliminuje z turnieju. Chłopcy wykazali się dużą ambicją i wolą walki. Walka na boiskach trwała prawie 7 godzin.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Jakub Wołkowycki/Jakub Bruszewski
  2. Adrian Rakieć/Jakub Cichowlas
  3. Piotr Druć/Krystian Kuklicz

W sobotę odbył się również turniej w kategorii kobiet. Niestety, zgłosiły się tylko dwa damskie duety: Natalia Matusiak/Paulina Żukowska z Białegostoku oraz Natalia Borys i Anna Turko z Sokółki. Przyjezdne pewnie zwyciężyły z reprezentantkami gospodarzy i sięgnęły po złote medale.

Drugiego dnia zmagań na boiskach pojawili się siatkarze w kategorii mężczyzn. Do zawodów przystąpiło 6 zespołów. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Przy intensywnym słońcu i wysokiej temperaturze gra była bardzo wyczerpująca i zawodnicy każdą możliwą chwilę spędzali w cieniu uzupełniając płyny.

Po ponad 4 godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzców XI edycji turnieju  „Majówka z Siatkówką”:

  1. Mariusz Magnuszewski/Sylwester Zając
  2. Sebastian Romańczuk/Daniel Kowalko
  3. Krzysztof Zaniewski/Krystian Markowski

W imieniu Burmistrza Sokółki oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce nagrody wręczył Krzysztof Zaniewski.

Organizatorami turnieju byli:

Burmistrz Sokółki

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

UKS Mikolo w Sokółce

Turniej nie był ostatnim w tym sezonie. Już podczas obchodów Dni Sokółki rozegrany zostanie „Turniej drużyn zakładowych/firm”. Szczegóły wkrótce!

Paulina Sawicka, OSiR


Zobacz również

Skip to content