XIV edycja programu “Tydzień Bibliotek”

8 maja 2017 r. rozpoczęła się już XIV edycja programu “Tydzień Bibliotek”. W tym roku przebiega on pod hasłem “Biblioteka. Oczywiście!”. Program ma za zadanie promować biblioteki i czytelnictwo, podkreślić role czytania w życiu oraz zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza.

Książeczki

Aktywny udział w “Tygodniu Bibliotek” wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce wraz z nauczycielką Panią Joanną Gejdel. Zajęcia z cyklu „Książka uczy i bawi”, które odbyły się 9 maja 2017 r. przebiegły pod hasłem Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Uczniowie SP mieli okazję zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz funkcjonowaniem biblioteki: poznać pomieszczenie biblioteki, sposób ustawienia książek na półkach, zapoznać się z kartami czytelnika oraz kartami książek, dowiedzieć się jak wygląda i co zawiera katalog biblioteczny. Bardzo dobrze odpowiedziały również na pytania dotyczące traktowania książek.

Wielką przyjemność sprawiły dzieciom zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odszukiwanie książek z nimi związanymi.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji na tabletach, przedstawiającą powstanie pisma oraz historię książki. Starsza grupa dodatkowo mogła zapoznać się z prezentacją zawierającą ciekawostki dotyczące książek (m.in. największa, najmniejsza, najgrubsza książka na świecie) oraz obejrzeć zdjęcia najpiękniejszych istniejących bibliotek. Po zdobyciu cennych informacji, dzieci przystąpiły do rozwiązywania przygotowanych zadań: rozszyfrowania hieroglifów oraz rebusów.

W ostatniej części spotkania dzieci wykonały mini książki origami, których produkcja sprawiła niesamowitą radość.

Biblioteka z całego serca dziękuję za spotkanie, przepiękne życzenia oraz zaangażowanie w zajęcia uczniów oraz nauczycieli.

(KB)


Zobacz również

Skip to content