Michał Laszuk gościł w Bibliotece Publicznej

26 kwietnia 2017 r. gościem Biblioteki Publicznej w Sokółce był Michał Laszuk, który opowiedział o swojej twórczości i kawałku historii okolic wsi Kowale.

Michał Laszuk

Michał Laszuk urodził się 5 czerwca 1941 roku na wsi Kowale, na Podlasiu – autor m.in. książki obyczajowej pt. “Na szlaku życia”, powieści z dreszczykiem, historią i kulturą ziem polskich pt.: “Wakacyjny horror”  oraz poematu wierszowanego pt. “Echo dni”. To znakomity obserwator zjawisk i ludzi, pasjonat historii i niestrudzony przewodnik. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek, który z powodzeniem i humorem wprowadza młodzież w tajniki życia ubiegłego stulecia.

Najnowsza książka pana Michała, wydana w zeszłym roku nosi tytuł  “Cywilizacja pod nadzorem”. W ostatniej powieści posłużyłem się hipotezą o kosmicznym pochodzeniu człowieka, by pokazać nasz świat konfliktów, których podłożem nie zawsze są wielkie ideologie, a jakże często zupełnie nieistotne przyczyny – mówi autor.

Zaczął pisać po przejściu na emeryturę. Powstało sporo różnych utworów, które żartobliwie nazywa „półkownikami”, bo leżą poukładane na półce. Każdy temat, który go zainteresował, wymagał innej formy ujęcia. Powstało wiele krótkich jak i długich wierszyków, poemat, sztuki teatralne, a nawet libretto do opery. Tak zrodziły się opowiadania o ludziach, których spotkał na swej drodze życia oraz powieści.

(KB)


Zobacz również

Skip to content