Olimpiada ZUS rozstrzygnięta

Zwycięzcą pierwszej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, która odbyła się 26 kwietnia 2017 r. w Centrali ZUS, został zespół II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Drugie miejsce zajęła szkoła ze Stargardu, a trzecie miejsce zajęli uczniowie szkoły w Grybowie.

Uczniowie ZSR w Sokółce

20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zmierzyło się w ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Finaliści zakwalifikowali się do trzeciego, a tym samym ostatniego etapu. Zwycięscy oprócz nagród rzeczowych otrzymali indeksy na uczelnie tj. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Laureaci odebrali nagrody: laptopy, czytniki ebooków, tablety, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a przede wszystkim indeksy uczelni wyższych.

Ta koncepcja  skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu licealiści uczestniczą w czterech lekcjach. Celem zajęć jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce. Lekcje z ZUS mają kształtować świadomość ubezpieczeniową młodzieży i uczyć zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy finaliści z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce, którzy reprezentowali województwo podlaskie w tegorocznej edycji ostatniego etapu olimpiady oprócz drobnych upominków otrzymali indeksy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Trud włożony w przygotowanie się do olimpiady został nagrodzony!

Katarzyna Krupicka
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa podlaskiego


Zobacz również

Skip to content