Najmłodsi bilardziści opanowali podium

W Klubie Bilardowym „LP Pool Bilard Sokółka” rozegrany został pierwszy z pięciu turniejów Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów. Na starcie I edycji stanęło 23 zawodników z Podlasia, w tym liczna reprezentacja Sokółki. Najmłodsi zawodnicy zostawili tylko jedno miejsce na podium seniorom!

Najlepsza czwórka turnieju (wszyscy „LP Pool Bilard Sokółka”) oraz opiekunowie.
Najlepsza czwórka turnieju (wszyscy „LP Pool Bilard Sokółka”) oraz opiekunowie.

Niesamowity pokaz umiejętności pokazali młodziutcy wychowankowie naszego klubu zajmując drugie i dwa trzecie miejsca. Srebro wywalczył 12 letni Karol Zielenkiewicz, brąz 13-latek Szymon Miroń oraz (i tu uwaga!) zaledwie 8-letni Tomaszek Górski! Od maluchów lepszy był tylko ich trener Lech Piekarski. Nasi mali bilardziści w drodze na podium pokonywali o wiele starszych i bardziej doświadczonych rywali. Przypomnijmy, że do turnieju głównego, który odbędzie się w listopadzie w Łodzi, awans uzyska pięciu zawodników, którzy w pięciu turniejach eliminacyjnych zgromadzą największą ilość punktów.

Sokólscy bilardziści nie zwalniają tępa, Karol Zielenkiewicz i Szymon Miroń wraz z opiekunem wyjadą na Mistrzostwa Polski Juniorów, natomiast zawodnicy grający w Ekstraklasie Bilardowej wyjeżdżają do Budapesztu na Puchar Europy Wschodniej „Best Of The East”.

Krystian Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content