Na Spotkaniu Wielkanocnym

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wspólnie ze Stowarzyszeniem Q Pomocy, Sokolskim Ośrodkiem Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprosili mieszkańców na Spotkanie Wielkanocne. Odbyło się ono w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku na placu przed kinem „Sokół”.

Spotkanie Wielkanocne w Sokółce

Podobne spotkania organizowane są w Sokółce od 2015 roku. Na sąsiadującym z kinem placem ustawiany jest wówczas stół z potrawami wielkanocnymi, przekazanymi przez sponsorów. Z roku na rok spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Zebranych powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– Jestem osobą wierzącą i tym bardziej jest to cenny dar. Przyjmuję go również dla wszystkich mieszkańców. Niech Światłość Zmartwychwstałego Chrystusa napełni nas radością zbawienia! – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Wśród obecnych był Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce – Ks. Mitrat Włodzimierz Misiejuk. Ksiądz proboszcz przekazał Pani Burmistrz ogień jerozolimski.

-To bardzo cenny dar – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Wielkanocny poczęstunek poprzedziły występy Zespołu „Kurpie Zielone” z Białegostoku oraz Zespołu Dziecięcego „Zaranka” z Krynek.

Pani Burmistrz poprosiła Księdza Mitrata Włodzimierza Misiejuka o wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Potem przyszedł czas na ucztowanie.

W trakcie spotkania Pani Burmistrz podarowała mieszkańcom Sokółki własnoręcznie wykonane pisanki wielkanocne.

Sponsorami Spotkania Wielkanocnego byli:

Jaskółka Sp. z o.o. w Sokółce
Spółdzielnia Producentów Drobiu Eko Gril w Sokółce
Karczma „Pod Sokołem” w Sokółce
Bar Niemen w Sokółce
Bar „U Matczaka” w Sokółce
Cukiernia „Lukrecja” w Sokółce
Polski Dom Rodzinny „Serce” w Sokółce
„Marwibog” s.c. Sokółka
Piekarnia Maciej Szomko w Sokółce
Cukiernia „Siódme Niebo” w Sokółce
Zajazd „Bakunówka” w Sokółce
Sala Bankietowa i Pokoje Gościnne Kalinowski w Sokółce

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content