Świetny start “Omegi” na Litwie

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. siedmiu zawodników UKS “Omega” Sokółka wzięło udział w międzynarodowych zawodach pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 700 zawodników z 30 klubów, w tym: 18  z Litwy, 5 z Białorusi, 6 z Polski oraz jednego z Rosji. 

Na podium

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych zawodników była to pierwsza w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski w lipcu br.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli w trudnej rywalizacji 4 medale.

W kategorii wiekowej 11-14 lat swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdzili Eryk Michałowski i Agnieszka Ancypo. Agnieszka trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwa brązowe w wyścigach na 100m i 200m stylem dowolnym. Aga zajęła również 4. miejsce na 200m stylem grzbietowym. Eryk po znakomitych startach dwukrotnie „otarł się” o podium zajmując czwarte miejsca w wyścigach na dystansach 200m stylem zmiennym (do medalu zabrakło mu 0.08s) i 200m stylem motylkowym. Eryk był też piąty na 200m stylem klasycznym i dziewiąty na 100m stylem klasycznym. Bardzo dobrze w tej kategorii wiekowej zaprezentowali się pozostali zawodnicy Omegi. Zuzia Rogowicz, walcząc z rok starszymi pływaczkami zajęła bardzo dobre piąte miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Była również 9. i 10. w wyścigach na 100m i 50m stylem dowolnym. Julia Sołoniewicz zajęła 7. miejsce w rywalizacji na 100m stylem motylkowym i 8. miejsce na 50m stylem dowolnym. Maja Garkowska była 23. w wyścigu na 200m stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej 15-16 lat świetny strat zaliczyła Gabriela Poczobutt Odlanicka. Gabrysia zdobyła brązowy medal w rywalizacji na dystansie 200m stylem klasycznym. W pozostałych swoich startach zawodniczka zajęła 6. miejsce na 100m stylem klasycznym, 7. miejsce na 200m stylem zmiennym i 15. miejsce na 100m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej z bardzo dobrej strony pokazała się Ola Rogowicz. Zajęła 4. miejsce w wyścigu na dystansie 100m stylem grzbietowym, 7. miejsce na 200m stylem zmiennym i 12. na 100m stylem dowolnym.

UKS “Omega”


Zobacz również

Skip to content