Dzielmy się dobrą literaturą

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję ph. „Dzielmy się dobrą literaturą”. W ramach akcji zorganizowana zostanie zbiórka książek dla dzieci przebywających w sokólskim szpitalu.

Pod koniec 2015 r. sokólski szpital w ramach akcji „Zaczytane biblioteki”, wygrał półkę i zestaw książek dla najmłodszych. Szpitalna biblioteczka cieszy się dużym zainteresowaniem małych pacjentów, dlatego Biblioteka Publiczna w Sokółce postanowiła zorganizować tę akcję. Dzieci sięgają po książeczki chętnie, często zabierają je również do domów. Biblioteczka jest z każdym dniem uboższa, dlatego chcemy wzbogacić ją o nowe pozycje. Czytanie jest, naszym zdaniem, jedną z najlepszych metod na uprzyjemnienie dzieciom stresującego pobytu w szpitalu.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji i podarowania książki dziecięcej dla Oddziału Dziecięcego w Sokółce.

Książki zbierane będą w Bibliotece Publicznej w Sokółce, Os. Centrum 21, a także w sokólskich szkołach i przedszkolach. Akcja trwa od 3 do 18 kwietnia 2017 r. Książki zostaną przekazane szpitalowi 22 kwietnia, w Światowy Dzień Książek.

(KB)


Zobacz również

Skip to content