Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce z pomocą Kubie

Wokół nas jest wiele osób borykających się z chorobą, niepełnosprawnością, cierpieniem. Widzimy również ludzi, którzy mimo swojego ciężkiego losu potrafią cieszyć się życiem i być wdzięcznym za to, co mają. Do takich osób należy rodzina sześcioletniego Jakuba z Sokółki.

Wolontariusze z SP w Starej Kamionce

Dzięki szkolnemu logopedzie pani Elżbiecie Szomko, społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce poznała Kubusia. Chłopiec cierpi na porażenie czterokończynowe oraz zespół Prader-Willego. Nie chodzi, nie rozmawia, oddycha za pomocą specjalistycznej aparatury, wymaga stałej opieki i intensywnej rehabilitacji.

Członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali zbiórkę artykułów higienicznych potrzebnych do codziennej pielęgnacji dziecka. Odzew na ogłoszoną akcję był ogromny. Darczyńcy przynosili chusteczki i pieluchy. W ostatnim tygodniu karnawału w szkole zorganizowano kiermasz słodkości oraz zbiórkę pieniędzy.

8 marca 2017 r. przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli odwiedzili Kubę w rodzinnym domu. Dzięki tej wizycie zobaczyli, jak wygląda codzienne życie chłopczyka oraz jego mamy i rodzeństwa. Poznali również jego zainteresowania i umiejętności, co było dużym zaskoczeniem dla wolontariuszy. Był to miło spędzony czas wśród wspaniałej rodziny. Uczniowie zawieźli wszystkie zebrane dary rzeczowe, a uzyskaną kwotę w wysokości 600 zł przeznaczono na opłacenie zajęć dziecka z rehabilitantem.

Szkolny Klub Wolontariusza „Pomagam, bo lubię” składa serdeczne podziękowania uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły za wrażliwe serca otwarte na potrzeby innych.

Joanna Gejdel
SP w Starej Kamionce


Zobacz również

Skip to content