Srebro Konrada Piekarskiego w Grand Prix Polski

Najlepsza czwórka zawodów wraz z organizatorami

W dniach 11-12 marca 2017 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie, w ramach Bilardowych Igrzysk Kętrzyn-2017, rozegrany został drugi w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski w 9 bil.

Na starcie zawodów stanęło 88 bilardzistów z Polski oraz z Litwy, wśród nich zawodnicy LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski, Dominik Zając, a także bardzo młodzi juniorzy z II ligowej drużyny: Szymon Miroń i Karol Zielenkiewicz.

Świetny występ odnotował Konrad Piekarski zdecydowanie pokonując kolejnych rywali ,awansował do wielkiego finału. Tutaj naprzeciw Konrada stanął Mieszko Fortuński z „ERG Bieruń Folie”– zwycięzca rankingu Polski 2016 i reprezentant Polski na „World Games 2017”. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku, który mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców sporu bilardowego, zwyciężył Fortuński 6:4. O zwycięstwie bilardzisty z Bierunia zdecydowały skuteczniejsze rozbicia. II miejsce Konrada pozwoliło mu awansować na 3 miejsce rankingu Polski.

Sebastian Batkowski i Dominik Zając zakończyli turniej na 9 miejscu obaj ulegając w swoich pojedynkach  5-6. Najbardziej ma czego żałować Dominik, ponieważ po zwycięstwie w poprzedniej  rundzie nad kolegą klubowym Krystianem Piekarskim (17 miejsce ), nasz zawodnik nie wykorzystał ogromnej szansy na awans do ćwierć finału, a prowadził już 5:1, by ostatecznie przegrać 5:6.

Obok dobrych wyników naszych czołowych zawodników, cieszy również coraz lepsza gra i widoczny rozwój najmłodszych zarówno Szymona jak i Karola, którzy w Kętrzynie zdobywali kolejne doświadczenia.

Sokółczanie w Kętrzynie mają wielu kibiców i czują się tam bardzo dobrze. Przed rokiem w finale tych zawodów znalazł się Krystian Piekarski, a kilka miesięcy później wraz z Konradem  również w Kętrzynie zdobyli Mistrzostwo Polski w Parach.

W ramach „Bilardowych Igrzysk Kętrzyn 2017” rozegrano również Mistrzostwa Polski w Karambol. Ciekawostką tej rywalizacji był udział lubiącego wyzwania Konrada Piekarskiego. Był to jego absolutny debiut w tej odmianie bilardu. Mimo debiutu Konrad zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Tytuł Mistrza Polski obronił Dawid Tonojan – zawodnik gospodarzy.

Zmagania  bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl, a już wkrótce na sokolka.tv oraz w Twojej Telewizji Regionalnej. Wiele godzin retransmisji proponuje ogólnopolska telewizja SPORTKLUB.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content