Zaproszenie na turniej szachowy

LUKS Orient Sokółka zaprasza i zachęca do udziału w V Międzynarodowym Turnieju „Szachy bez granic – Sokółka 2017”, który odbędzie się w dniach 4-5 lutego 2017 r. w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

Szachy

Turniej rozpocznie się w sobotę 4-02-2017 o godzinie 10.00. Zakończy w niedzielę około godziny 16.30. LUKS Orient Sokółka już po raz piąty jest organizatorem tego turnieju, który odbędzie się on pod patronatem Burmistrza Sokółki i Dyrektora OSiR w Sokółce. Do udziału zgłoszonych jest już  ponad 100 zawodników, w tym 27 z Grodna na Białorusi.

Zwycięzcy grup otrzymają puchary, medale, nagrody pieniężne (gr A), nagrody rzeczowe (gr B i C), dyplomy dla wszystkich uczestników, oraz upominki (wszyscy w grupie C). Wpisowe do tego turnieju wynosi: Grupa A i B – 50 zł, Grupa C – 40 zł. Jest to turniej w którym można uzyskać kategorie szachowe: Gr A i B II kat. dla chłopców i I kat. dla dziewcząt. W grupie C przeznaczonej dla zawodników ur. w 2006 r. i młodszych bez kategorii szachowej, można uzyskać V lub IV. W grupach A i B 7 rund 30 min + 30 sek. za ruch (nawet około 14 godzin grania), w grupie C – 9 rund, 20 min + 10 sek. za ruch (teoretycznie nawet około 9 godzin grania, jednak dzieci grają dużo szybciej ;)

Linki do grup:
Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_282/
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_283/
Grupa C: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_284/

DO POBRANIA: Informacje organizacyjne

Pasowania na szachistę

Dzień przed turniejem, 3 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Polskim Domu Rodzinnym Serce odbędzie się uroczystość „Pasowania na szachistę”. W programie:
  • Wręczenie podziękowań „dobrodziejom i zasłużonym” naszego klubu.
  • Krótka część artystyczna w wykonaniu chętnych szachistów (piosenka, recytacja, taniec itp.)
  • Poczęstunek
  • Pasowanie na szachistę
  • Zajęcia dla dzieci z animatorem
  • Karaoke
  • Kącik szachowy
  • Tańce

Zapraszamy!

Prezes LUKS Orient Sokółka
Wojciech Zajkowski

Skip to content