Sokólskie narciarki znów na podium

25 stycznia 2017 r. w Supraślu, na trasach biegowych Uroczyska-Glinki, odbyła się trzecia edycja “Biegu Na Igrzyska” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Zawodnicy z Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowali na lekko oblodzonej trasie na dystansach 1, 2 i 3 km techniką dowolną.

Narciarki w Supraślu

W najstarszej kategorii juniorki C rewelacyjnie zaprezentowała się Natalia Fiedorec (Start Malawicze), która na dystansie 3 km wywalczyła srebrny medal pokonując utytułowane rywalki z Supraśla, Siedlec i Białegostoku. Przegrała jedynie o 6 sekund z pierwszą na mecie zawodniczką z Supraśla. Na tym samym dystansie Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) przekroczyła metę jako 6.

W młodszej kategorii juniorka D na dystansie 2 km równie dobrze poradziły sobie zawodniczki Startu Malawicze: Kamila Rećko zajęła 4 miejsce (strata do trzeciego miejsca 5 sekund), Julia Zajczyk po dwóch upadkach była 7, natomiast Anna Szomko  (Orliki Stara Kamionka) na mecie zameldowała się jako 10. Nadmienić należy, iż w tej kategorii wiekowej dziewczynki rywalizowały o miejsca medalowe z aktualną, dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym – Hanną Popko, reprezentującą UKS Hubal Białystok.

Najliczniejszą grupę stanowiły narciarki z rocznika 2005 i młodsze. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Magdalena Ignatowicz (Start Malawicze), która po zaciętej walce z zawodniczkami z Supraśla i Siedlec zajęła drugie miejsce. Kasia Rećko (Orliki Stara Kamionka) sklasyfikowała się na 5 miejscu, Elżbieta Łowczecka była 6, a Zuzanna Czabatorowicz 7.

Pierwsza dwunastka  z rankingu Regionalnego Grupy Mazowiecko – Północnej będzie miała prawo startu w wielkim Finale Krajowym Grupy Azoty, który odbędzie się w marcu w Jakuszycach. Pozostały jeszcze dwa starty: 8 lutego w Siedlcach i finał grupy pod koniec lutego w Szelmencie. Trwa więc wielka rywalizacja między wszystkimi narciarzami o zapewnienie sobie miejsca w szczęśliwej, finałowej dwunastce. Ponadto część narciarek po uzyskaniu kwalifikacji z Igrzysk i Gimnazjady Województwa Podlaskiego zapewniło sobie start w Finale Krajowym Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2017 r. w Białce Tatrzańskiej. Kolejnym ważnym sprawdzianem narciarskich umiejętności będzie udział naszych zawodniczek w Ogólnopolskim Biegu Jaćwingów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 stycznia w Gołdapi.

Piotr Zaręba


Zobacz również

Skip to content