Święto Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię.

Dziadkowie to współcześnie cała „instytucja”, bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Okazują się bowiem nieocenioną pomocą przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi. Dlatego co roku obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni w roku, w których to Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. To dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach,  którym często zawdzięczamy większość radości dzieciństwa. To dzień pełen uśmiechów, łez, wzruszeń i radości.

20 stycznia 2017 r., w piękny zimowy dzień, także postanowiliśmy uczcić  to piękne i ważne święto. Babcie i Dziadkowie zjawili się w naszej szkole punktualnie o 10.30, których bardzo serdecznie przywitała Dyrektor szkoły Agnieszka Iłenda. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej, pod kierunkiem pani Ewy Ancypo i Bożeny Dziemian  przygotowali piękne przedstawienie. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy  w montażu słowno-muzycznym. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku. Później dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

Następnie dzieci zachęcały swoje Bacie i Dziadków do wspólnej zabawy. Były konkursy, tańce i wspólne śpiewanie. Było dużo radości i śmiechu. Spotkanie było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych.

Jak to dobrze, że są dziadkowie !!!!! Niech nam żyją 100 lat !!!!

Bożena Dziemian

Skip to content