Dwa medale narciarek

Sezon narciarski 2017 w pełni. Śniegu jest trochę za mało, ale wystarczająco by pierwsze zawody narciarskie na Podlasiu się odbyły. W minioną środę, 11 stycznia 2017 r. na terenie Lasu Pietrasze w Białymstoku odbyły się zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska Grupy Mazowiecko-Północnej. 

Narciarki w Supraślu

W biegach uczestniczyło prawie 100 zawodników z takich klubów jak: UKS RAWA Siedlce, UKS HUBAL Białystok, Zespół Szkół Sportowych Supraśl, UKS Łazik,  UKS START w Malawiczach i UKS Orliki w Starej Kamionce. Uczestnicy zawodów zmagali się stylem dowolnym na dystansach 1000 m i 2000 m przy temperaturze powietrza -13 stopni Celsjusza. Najlepszą naszą zawodniczką w kategorii dziewcząt klas V i młodsze okazała się Elżbieta Łowczecka z UKS Start Malawicze, która na dystansie 1000 metrów pokonała 17 rywalek ustępując jedynie zawodniczce z Siedlec. O brązowy medal skutecznie powalczyła Katarzyna Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce.

Dobrze zaprezentowały się w tej kategorii pozostałe zawodniczki: Zuzanna Czabatorowicz sklasyfikowana została na 7 miejscu, Magdalena Ignatowicz była 8 zaś Urszula Kucharewicz zajęła 11 pozycję. Równie dobrze wypadły inne zawodniczki UKS Start Malawicze i UKS Orliki w Starej Kamionce: Kamila Rećko wywalczyła miejsce 5, Julii Zajczyk przypadło 6 miejsce natomiast Anna Szomko była 14 a Weronika Czeremcha 16. W najstarszej kategorii Juniorka C Natalia Fiedorec startując na dystansie 2000 m zajęła 7 miejsce, zaś Monika Szomko była 9.

Najlepszym zawodnikom organizator ufundował medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem i sponsorem tej ogólnopolskiej imprezy była Regionalna Grupa Azoty, Polski i Podlaski Związek Narciarski oraz UKS Hubal Białystok, którzy zadbali o przygotowanie tras.

Następne zawody Biegu Na Igrzyska odbędą 18 stycznia 2017 r. w Siedlcach.

Piotr Zaręba

Skip to content