Stołówka dla potrzebujących

Działa od 28 listopada 2016 roku. Mieści się w kamienicy przy Placu Kościuszki 9A, w sąsiedztwie Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny. W pierwszych dniach stołowało się tutaj 25 osób. Teraz jadłodajnia w centrum Sokółki serwuje posiłki dla 32 osób dziennie.

Uroczyste otwarcie

Oficjalne otwarcie stołówki socjalnej miało miejsce w poniedziałek 12 grudnia. Uczestniczyła w nim Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sokółce Danielem Supronikiem.

Jadłodajnię prowadzi Stowarzyszenie „Kładka” z Sokółki. Posiłki przygotowuje Dom Rodzinny Serce. W prowadzeniu stołówki pomagają wolontariusze.

– Wsparcia udzieliła nam Gmina Sokółka. Skorzystaliśmy też z pomocy sponsorów, wśród których znalazły się firmy: Metal Fach, BAX, Bartel i Meblo Max. Miesięczny koszt utrzymania stołówki opiewa na kwotę 250 zł – poinformował Prezes Stowarzyszenie „Kładka” Krzysztof Szczebiot.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zadeklarowała, że postara się, aby – za zgodą Rady Miejskiej – koszty te pokrywało miasto. Pani Burmistrz zaproponowała również, że pomoże w wyposażeniu jadłodajni w naczynia jednorazowe.

Stołówkę poświęcili duchowni katoliccy i prawosławni.

– Zapraszamy wszystkich potrzebujących na talerz ciepłego posiłku – powiedział Krzysztof Szczebiot.

Drzwi jadłodajni są otwarte dla osób bezdomnych, ubogich i niezaradnych życiowo.

Stołówka jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 11-14.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content