Mikołajki na lodowisku

Pierwsze Mikołajki pod Patronatem Burmistrza Sokółki na nowo powstałym sztucznym Lodowisku Miejskim już za nami! Mimo mroźnej aury gorąca atmosfera oraz humory dopisywały wszystkim zgromadzonym gościom: uczestnikom wyścigów, ich rodzinom oraz pozostałym kibicom. Podczas tego odświętnego spotkania zostały rozegrane pierwsze oficjalne zawody łyżwiarskie, w których udział wzięła pokaźna grupka najmłodszych – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Zdjęcie grupowe

Wszyscy wspaniali, młodzi zawodnicy zasługują na wielkie słowa uznania za odwagę, gdyż niektórzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym zimowym sportem. Jako, że podczas całych zawodów był obecny Święty Mikołaj, w podzięce za ich trud, nie obyło się bez nagród w postaci słodkich upominków. Najlepsi łyżwiarze uhonorowani zostali również medalami. Nieco starsi miłośnicy zimowych sportów z pewnością czekali na mecz hokeja na lodzie, w którym zmierzyły się dwie znakomite drużyny: „Samorządowcy” kontra „Reszta Świata”.

Popis wielkiej gry łyżwiarskiej został poprzedzony występem naszych niezastąpionych sokólskich mażoretek. Po 30-minutowym, wyczerpującym spotkaniu i rzutach karnych przedstawiciele samorządowców musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla „Reszty Świata”. Zawodnicy wystąpili w specjalnych ochraniaczach i strojach, które na potrzeby meczu udostępnił Klub Hokejowy Husaria Białystok, któremu należą się wielkie podziękowania. Również nagrody rzeczowe ufundowane przez tenże Klub!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą, wspólną zabawę! Zapraszamy do korzystania z Lodowiska Miejskiego!

Paulina Sawicka, OSiR


Zobacz również

Skip to content