Wielobój Pływacki w Augustowie

26 listopada 2016 r. odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. W zmaganiach rywalizowało 278 zawodników z 12 klubów z naszego regionu oraz klub z Litwy. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory. Zmagania pływaków odbywały się w 6 kategoriach wiekowych.

Zawody w Augustowie

Były to wymagające zawody, sprawdzające wszechstronność oraz szybkość zawodników, którzy musieli startować we wszystkich stylach pływackich na dystansach sprinterskich 50m i 100m. Każdy pływak miał prawo startu w dwóch lub trzech (zawodnicy 11 letni i starsi) wyścigach indywidualnych oraz w sztafecie. Prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, na zakończenie której nagradzano 10 najlepszych zawodników oraz zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych (decydowała suma punktów Fina za 6 startów). Była też prowadzona klasyfikacja wielobojowa Open na najlepszego zawodnika i zawodniczkę całych zawodów.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli w tej rywalizacji 21 medali: 4 złote, 8 srebrnych oraz 9 brązowych.

W najmłodszej kategorii wiekowej (10 lat i młodsi) znakomicie spisały się Oliwia Radel i Iga Kuklicz. Oliwia zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz srebrny na 100m stylem zmiennym. Iga wywalczyła również dwa medale: srebro wyścigu na 50m stylem grzbietowym i brąz na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej w swojej kategorii wiekowej Oliwia zajęła drugie miejsce, Iga była trzecia.

W kategorii wiekowej 11 lat najlepsze starty zanotował Daniel Mrozowicz i Oliwia Steć. Daniel sięgnął po brąz na 50m stylem klasycznym, był też czwarty na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej dało mu to wysokie, czwarte miejsce. Oliwia Steć pokazała się z bardzo dobrej strony na dystansie 50m stylem klasycznym zajmując trzecie miejsce. Świetnie zaprezentowała się sztafeta dziewcząt 4 x 50 m stylem dowolnym w kategorii 11 lat i młodsi w składzie: O. Steć, J. Łopatecka, O. Radel. I. Kuklicz zdobywając srebrny medal.

W roczniku 2004 bardzo dobre starty odnotowała Zuzia Rogowicz, zdobywając dwa medale: srebro na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zwyciężyła w klasyfikacji wielobojowej. Aga zdobyła złoty medal na dystansie  100m stylem dowolnym, srebrny na 50m stylem motylkowym oraz brązowy na 100m stylem zmiennym. Pływaczka  znalazła się również w trójce najlepszych zawodniczek w kategorii Open całych zawodów. Medalistką w roczniku 2003 została również Julia Sołoniewicz, która zdobyła brązowy medal na 50m stylem motylkowym. Wśród chłopców bardzo dobrze spisał się Eryk Michałowski, który stanął na drugim stopniu podium w wyścigu na 50m stylem klasycznym i dwukrotnie był czwarty w rywalizacji na dystansie 100m stylem dowolnym 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji wielobojowej  Eryk zajął IV miejsce.

W roczniku 2002-2001 trzykrotnie na podium stawała Gabrysia Czarnowicz. Zdobyła trzy brązowe medale na dystansach: 50m stylem grzbietowym, 100m stylem zmiennym oraz 100 m stylem dowolnym. W końcowej klasyfikacji wielobojowej w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce. Medalistką w tym roczniku została również Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zwyciężyła rywalizację na dystansie 50m stylem klasycznym. W klasyfikacji wielobojowej Gabrysia zajęła IV miejsce. Z tej grupie zawodniczek bardzo dobry start zaliczyła również Magda Pietrych, ocierając się o podium  / była czwarta/ na dystansie 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2000 i starsi o trzy medale wzbogaciła się Ola Rogowicz. Ola zdobyła  złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz dwa srebrne na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. W końcowej klasyfikacji wielobojowej Ola zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobrze spisali się pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Maja Bakun, Justyna Łopatecka,  Paweł Czaban, Michał Miszkin, Bartek Grzyb i Szymon Kochanowski, którzy włączyli się w rywalizację na zawodach i poprawili rekordy życiowe.

UKS Omega

Skip to content