XX Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną

6 listopada 2016 roku o godz. 12 Kuźnica otworzy kuźnię talentów, po raz XX organizując Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną. Wykonawcy będą prezentowali swoją twórczość, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Podkowy – główne trofea przeglądu. Przewidziane są również Złote, Srebrne i Brązowe Hacle dla wyróżnionych przez jury wykonawców.

Plakat

Organizatorem „Kuźni 2016” jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy. Wśród współorganizatorów imprezy znaleźli się: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Wójt Kuźnicy Paweł Mikłasz.

Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Kuźnia” są przeglądem o zasięgu regionalnym. Na mapie kulturalnej województwa podlaskiego pojawiły się w 1997 roku. Inicjatorem „Kuźni” są pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźnicy. To właśnie oni założyli zespół „Heksametr”, który wielokrotnie brał udział w przeglądzie.

W ciągu 19 lat przez „Kuźnię” przewinęło się około 1300 solistów i zespołów. Ich występy oceniało łącznie 14 jurorów. Dotychczasowa historia spotkań z poezją śpiewaną to prawdziwa Kuźnia Talentów. Co roku pojawiają się tutaj nowe osobowości artystyczne z ciekawymi, ambitnymi utworami i aranżacjami.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w przeglądzie – część konkursowa odbędzie się w Kuźnicy, natomiast Koncert Laureatów i recital „Byle nie o miłości” – w Sokółce. W trakcie recitalu wystąpią aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W repertuarze pojawią się utwory z kanonu polskiej piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory.

Organizatorzy


Zobacz również

Skip to content