Podsumowanie akcji „Zbieramy krew dla Polski”

Grupa Muszkieterów podsumowała realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem IX edycję największej w Polsce kampanii promującej honorowe krwiodawstwo „Zbieramy krew dla Polski”. W tym roku w ramach akcji mieszkańcy 191 miejscowości oddali łącznie 1877 litrów krwi. W województwie podlaskim zebrano jej 62 litry, a w samej Sokółce 42,5 l. krwi!

W Sokółce zebrano dużo krwi

Od początku maja do końca września specjalne ambulansy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekały na dawców na parkingach przed wybranymi marketami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. Akcjom towarzyszyły m.in. liczne konkursy, nauka pierwszej pomocy oraz pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi.

W województwie podlaskim odbyły się 4 akcje promujące honorowe krwiodawstwo – wszystkie połączone były z poborem krwi. Wśród miast, które wzięły udział w kampanii znalazła się też Sokółka w której 95 dawców oddało 42,5 l. krwi.

We wszystkich dziewięciu edycjach kampanii Grupie Muszkieterów i PCK udało się zebrać łącznie ponad 13 600 litrów krwi od blisko 40 200 dawców, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie.

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

Martyna Kurkowska, Havas PR


Zobacz również

Skip to content